Dziecko to wielki skarb, ale też wielka odpowiedzialność i wyzwanie dla przyszłych rodziców. Każdy zakładając rodzinę chce doczekać się potomstwa, dzieci to sens życia, wszystko się zmienia w momencie, gdy pojawia się na świecie dziecko. Wówczas wszystko zaczyna się kręcić wokół niego, nie liczą się nasze potrzeby, chcemy tylko żeby dobrze się rozwijało i zdrowo dorastało. Każdy z nas wie, że zdrowie jest najważniejsze, nie liczą się pieniądze, nowe zabawki, wszystkie dobra materialne nie mają żadnego znaczenia w momencie, gdy nasze dziecko jest chore. Niestety choroba nie wybiera, jeśli nasze dziecko zachoruje powinniśmy wiedzieć jak postępować, nie wolno panikować, należy zachować zimną krew i podjąć natychmiast działania, które poprawią stan zdrowia naszego maluszka.

Biegunka u niemowlaka

Biegunka u niemowlakaBardzo często podczas choroby towarzyszy biegunka u niemowlaka, jest ona o tyle groźna w skutkach, ponieważ może doprowadzić do jego odwodnienia. W takich przypadkach niemowlę musi pić dużo płynów w połączeniu z elektrolitami czyli składnikami mineralnym niezbędnymi do właściwego funkcjonowania organizmu. Niestety bardzo często małe dzieci podczas choroby nie chcą przyjmować płynów, w takim przypadku należy natychmiast udać się do ośrodka zdrowia. Lekarz po obejrzeniu dziecka w takich przypadkach bardzo często decyduje się wypisać skierowanie do szpitala w celu otrzymania kroplówki, która odpowiednio nawodni nasze dziecko.

Pobyt w szpitalu trwa minimum trzy dni, najgorszy moment to podłączenie kroplówki, jest to zabieg bolesny, nieprzyjemny, wywołujący płacz u dzieci. Po trzech dniach lekarz stwierdza czy dalsze leczenie jest nadal koniecznie, możemy także wypisać się na własne żądanie po tym okresie jeśli widzimy znaczącą poprawę i w domu poradzimy sobie z dalszym leczeniem. Czeka nas wiele nieprzespanych nocy, rodzicielstwo uczy pokory i innego spojrzenia na świat, mimo ciągłego zmęczenia, niewyspania, wystarczy jeden uśmiech naszego dziecka, który rekompensuje nam wszystkie trudności przez jakie musimy przebrnąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here