Antybiotyki to silne lekarstwa, których zadaniem jest leczenie infekcji bakteryjnych szybko oraz skutecznie. Pozwalają one na wyeliminowanie mikroorganizmów oraz szybki powrót do zdrowia. Jednakże trzeba przyjmować je przez jakiś czas, a to może spowodować degradację naturalnej flory bakteryjnej co kończy się nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/bol-zoladka-po-antybiotyku-jak-z-nim-walczyc/

Ból żołądka

Antybiotyki należą do leków, które stosuje się w walce z bakteriami, które wywołują choroby. Do ich stosowania należy mieć konkretne objawy, a o konieczności ich zażywania decyduje lekarz. Mogą być podawane w różnych formach, np.: domięśniowo, dożylnie, a także doustnie.

Antybiotyki zażywane doustnie bardzo często mogą wykazywać niepożądane skutki uboczne, które często mają działanie drażniące na delikatne ściany naszego żołądka, co wówczas kończy się bólem ssącym, a nawet kłującym. Wówczas mogą się nawet pojawić mdłości, dyskomfort, ból żołądka, wzdęcia lub biegunka. Dodatkowo może temu towarzyszyć brak apetytu oraz złe samopoczucie i osłabienie organizmu.

Antybiotyki również mogą wpływać na naturalną mikroflorę naszego przewodu pokarmowego. Zażywanie ich przez dłuższy czas podrażnia błonę śluzową i wywołuje bole żołądka.

Jak sobie radzić z bólem żołądka?

Zapobieganie i leczenie bólu żołądka w trakcie antybiotykoterapii opiera się głównie na przyjmowaniu probiotyków, a więc dobrych bakterii, które są dostępne bez recepty. Probiotyki umożliwiają uniknięcie niepożądanych działań antybiotyków oraz powikłań wynikających z ich zażywania.

Leki osłonowe działają poprzez zmniejszenie kwasowości soku żołądkowego, a także umożliwiają przywrócenie równowagi organizmu oraz wzmocnienie naturalnej flory bakteryjnej, a co skutecznie niweluje skutki uboczne brania antybiotyków.

Probiotyki również mają korzystny wpływ na organizm, gdyż wzmacniają naturalną florę bakteryjną, poprzez zwiększenie aktywności szczepów bakterii jelitowych. Nie należy ich jednak przyjmować jednocześnie z antybiotykiem, lecz w odstępnie około dwóch lub trzech godzin.

Przeczytaj też: http://szansadzieciom.pl/usg-piersi-a-cykl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here