Głównym zadaniem kremu przeciwsłonecznego jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki czemu unikniemy poparzeń i przebarwień. Krem z filtrem powinien być obowiązkowym kosmetykiem, który jest stosowany przez cały rok, bez względu na porę roku. Jest to kosmetyk, który wspomaga ochronę przed przedwczesnym starzeniem, nowotworem oraz oparzeniami słonecznymi.

Najważniejsze zasady stosowania kremu z filtrem u dzieci

W przypadku niemowląt, powinno stosować się tylko filtry mineralne

Obecnie na rynku filtry przeciwsłoneczne, występują w dwóch rodzajach. Są to filtry mineralne i chemiczne. Filtry mineralne w swoim składzie zawierają sproszkowane minerały, a dokładniej dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Po ich zastosowaniu na skórze powstaje powłoka, która odbija promienie słoneczne. Filtry mineralne ze względu na to, że nie przenikają przez skórę, są dedykowane maluchom.

Kremu z filtrem, nawet w pochmurne dni

Promieniowanie UVA jest stałe, to znaczy że występuje przez cały rok. Nawet wtedy, gdy słońce jest obecne za chmurami, może dojść do poparzenia. Może nie wywołuje widocznych oparzeń, ale prowadzi do uszkodzenia głębszych warstw skóry.

Filtr, zawsze powinien być dobrany do rodzaju skóry i klimatu

Zwykle dla dzieci przeznaczone są kremy z wysokim faktorem SPF. Jednak w przypadku naszego klimatu, wystarczający będzie filtr 30 SPF. Wyłącznie w sytuacji przebywania na słońcu w godzinach, największego natężenia oraz, gdy nasze dziecko ma bardzo jasną karnację, należy zastosować faktor 50 SPF.

Przeczytaj też: http://szansadzieciom.pl/ktore-zabiegi-kosmetyczne-sa-niedozwolone-w-ciazy/

Na 20 minut przed wyjściem na zewnątrz, należy nałożyć na skórę krem z filtrem

Każdy krem z filtrem potrzebuje 20 minut, żeby się prawidłowo wchłonąć i móc zapewnić ochronę skórze, przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Oprócz buzi powinniśmy również aplikować krem na pozostałe części ciała, takie jak ręce, nogi, uszy, szyję. Nie zawsze ubranie jest w stanie ochronić skórę przed promieniowaniem UV.

Równie ważne jest powtarzanie aplikacji kremu z filtrem, najlepiej co 2-3 godziny. Nawet jeżeli krem posiada wysoki faktor SPF, nie będzie działał przez cały dzień. Malucha należy dość często ‚dosmarowywać’

Krem z filtrem, należy wymieniać co rok

Filtry przeciwsłoneczne, które są zawarte w produktach kosmetycznych, nie są zbyt trwałe. Z biegiem czasu dochodzi do ich utlenienia, w wyniku czego tracą one swoje właściwości ochronne. Gdy nasz krem jest otwarty dłużej niż 12 miesięcy, należy wyrzucić go do kosza i zakupić nowy.

Źródło: https://www.miastomamy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here