Pomoce logopedyczne to narzędzia do pracy z dziećmi, które mają zaburzenia wymowy, w tym alalię, czy autyzm. Logopedzi i terapeuci potrzebują odpowiednich pomocy, aby skutecznie prowadzić zajęcia. W tym artykule podpowiemy gdzie je znaleźć i na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria do pracy z dziećmi.

Praca logopedy lub terapeuty wiąże się z ogromną odpowiedzialnością – wymaga gruntownej wiedzy, podejścia do dziecka i wytrwałości. Niejednokrotnie to logopeda musi być osobą, która będzie zachęcać i determinować rodziców, kiedy oni stracą siły do walki. Aby poradzić sobie z tak trudnym zadaniem logopeda potrzebuje skutecznych narzędzi, które ułatwią mu pracę z dzieckiem. Jednym ze sklepów internetowych, który oferuje profesjonalne pomoce logopedyczne jest juniora.pl. Wielu logopedów dobrze zna to miejsce w sieci, ponieważ od wielu lat znajdują tam specjalistyczne zaopatrzenie dla osób, które zawodowo zajmują się wsparciem dzieci z zaburzeniami mowy.

Pomoce logopedyczne w sklepie juniora.pl

Juniora.pl to sklep z pomocami terapeutycznymi, logopedycznymi oraz dydaktycznymi dla dzieci przede wszsytkim w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z zaburzeniami takimi jak: autyzm, zespól Aspergera, alalia, dysleksja i wadami wymowy.

Pomoce podzielone są na pięć głównych działów:

  • pomoce do terapii Metodą Krakowską
  • pomoce logopedyczne
  • pomoce terapeutyczne
  • pomoce dydaktyczne dla przeprzedszkoli
  • pomoce dydaktyczne dla szkoły.

Dzięki czytelnej kategoryzacji łatwiej jest znaleźć odpowiednie pomoce dydaktyczne dla nauczycieli przedszkola i szybciej dokonać zakupu. Wśród pomocy logopedycznych dla dzieci można znaleźć nie tylko takie, które służą do stymulacji narządów mowy, ale także stymulacji rozwoju mowy. Do tych ostatnich zaliczamy: książeczki z serii Kocham czytać, fiszki z wyrazami i obrazkami, zeszyty ćwiczeń, gry logopedyczne itd. W sklepie znajdujemy podział pomocy logopedycznych według wieku dziecka, co jest dużym ułatwieniem szczególnie dla rodziców, którzy chcą zakupić jakieś pomoce dla swojego dziecka.

Pomoce logopedyczne – jakie?

Jak już wspomnieliśmy praca logopedy jest często wielopłaszczyznowa i obejmuje nie tylko artykulacje, ale także rozwój mowy. Do prowadzenia skutecznych zajęć z dzieckiem potrzebne są różnorodne pomoce logopedyczne. Zobaczmy niektóre z nich.

Pomoce do symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania

Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania to idealna technika dla dzieci w wieku dwóch lat i więcej, które maja problem z przyswojeniem sobie systemu językowego. Metoda została opracowana z myślą o dzieciach niedosłyszących a obecnie jest z powodzeniem stosowana w przypadku zaburzeń mowy i zaburzeń rozwojowych. W tej metodzie dziecko poznaje sylaby i samogłoski a nie głoski i litery, jak to jest w przypadku tradycyjnej metody. Pomoce do symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania to seria zeszytów ćwiczeń „Kocham Czytać”.

Pomoce do programowania języka

Dzieci z zaburzeniami rozwoju potrzebują pomocy w przyswojeniu sobie systemu językowego. W tym celu należy wprowadzać kolejne części mowy zgodnie z kolejnością jaka ma miejsce w przypadku dzieci zdrowych. Najpierw zaczynamy od rzeczowników z najbliższego otoczenia dziecka, a następnie wprowadzamy czasowniki, odmiany rzeczowników itd. Do tego typu zadań doskonale nadają się takie pomoce, jak ta przedstawiona na zdjęciu poniżej.

Z pomocy logopedycznych mogą korzystać nie tylko logopedzi i terapeuci. Rodzice, których dzieci mają problemy z mowa mogą sami ćwiczy z dzieckiem w domu. Ważne jest tylko, aby skonsultować swoje działania ze specjalistą, aby dobrane pomoce nie kolidowały z pracą wykonywaną w gabinecie.

Podsumowując, warto pamiętać, że – tak jak w każdej pracy jej powodzenie w dużej mierze zależy od zastosowania odpowiednich narzędzi – podobnie właściwie dobrane pomoce logopedyczne mogą skutecznie pomóc w stymulacji i rozwoju mowy dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here