Jaki kocyk dla niemowlaka będzie najlepszy?

0
732

Kocyk dla niemowlaka to tak maleńka, ale bardzo ważna rzecz w życiu dziecka. Wydawać by się mogło, że wybór małego skrawka materiału nie będzie większym problemem. Okazuje się, że kocyki dla dzieci należy wybierać w odpowiedni sposób, aby mieć pewność, że dziecko ma pod ręką najlepszą rzecz. Na co zwracać uwagę podczas wyboru takiej rzeczy dla dziecka?

Kocyki dla dzieci – Przyjaciel na całe życie

Dla niektórych to dziwne, ale są takie osoby, które swoje kocyki mają ze sobą przez całe życie. To nic dziwnego. To jedna z najlepszych rzeczy, którą można „zafundować” sobie przy pomocy swoich rodziców. To jawny dowód na to, że dorośli również byli kiedyś dziećmi (w razie gdyby jakieś dziecko nie uwierzyło!). Nie ma nic lepszego, jak pokazanie własnym pociechom, a nawet wnukom takiej pamiątki z lat dzieciństwa.

My również możemy zachować kocyki dla niemowląt jako pamiątkę po okresie dzieciństwa. Dla dzieci taki produkt ma bardzo duże znaczenie. Po pierwsze służy jako okrycie do łóżeczka, do wózka. Z czasem staje się przytulanka, która powoduje, że do starszego już dziecka wracają miłe wspomnienia. Delikatny i przyjemny materiał w dotyku sprawia, że dziecko się uspokaja i zasypia. Nigdy nie można powiedzieć, że dziecko jest za duże na taki kocyk. Niektórzy powiedzą, że jest to sentymentalne zachowanie. Dla dzieci jest to bardzo cenna pamiątka, pierwszy ulubieniec i przyjaciel na całe życie.

Kocyki dla niemowląt – Bezpieczne kocyki dla dzieci

Kupując kocyki dla niemowląt należy zwrócić uwagę na ich wykonanie oraz bezpieczeństwo. Nie możemy świadomie narażać dziecko na utratę zdrowia lub nawet życia kupując produkt, który nie będzie dopuszczony do użytku wśród maluchów. Po pierwsze – certyfikat jakości. W Polsce są instytucje, które produkty dla małych dzieci w pierwszej kolejności testują i wydają opinię pozytywną lub negatywną – w zależności od wyników przeprowadzonych badań. Zwracajmy uwagę na to czy kocyki dla dzieci oraz inne produkty przeznaczone dla nowo narodzonych pociech i starszaków mają certyfikaty pochodzące z legalnych źródeł. Dbajmy o ich bezpieczeństwo od pierwszych dni.

Kolejne kryterium, jakie rodzic musi wziąć pod uwagę kupując kocyk, to materiał wykonania. Dzisiaj na pierwszym miejscu stawia się kocyki bambusowe i minky. Kocyki bambusowe są naturalnym produktem, zalecanym przez wielu specjalistów – pediatrów, którzy uważają, że nie ma mowy o tym, aby tego typu produkty wywoływały uczulenie na skórze dzieci. Sztuczne mieszanki materiałów mogą powodować wysypki skórne u dzieci, które w porę nie zdiagnozowane mogą przerodzić się w duży problem. Wybierając kocyki dla dzieci stawiajmy na naturalność, bezpieczną dla każdego maluszka. Bambusowy materiał ma jedną bardzo ważną zaletę – dzięki niemu podczas upalnych dni dziecko nie będzie się tak pocić. Wszystko dzięki specjalnej strukturze materiału. Należy być jednak świadomym tego, że cena tego rodzaju kocyków może być duża.

Kocyki z minky cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją delikatność. Należy uważać na podróbki tego materiału. oryginalny produkowany jest w Stanach Zjednoczonych i charakteryzuje się delikatnością, lekkością i miękkością. Do tego występują na nim bardzo charakterystyczne „grochy”. Minky dostępne jest w wielu kolorach. Otrzymanie kocyka w wybranych przez siebie kolorach nie powinno stanowić problemu.

Dużą popularnością cieszą się kocyki dla niemowląt z bawełny. Są one tanie i również bardzo przyjemne w dotyku. Do tego dostępne są w wielu kolorach z zabawnymi nadrukami, idealnie pasującymi do małego dziecka. Przy czym w dużej mierze kocyki bawełniane to mieszanina syntetycznych, szkodliwych materiałów, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa. Kupując kocyk dla dziecka z bawełny zwróćmy uwagę na skład oraz na atesty bezpieczeństwa. Każdy maluszek musi mieć swój kocyk, który będzie cichym obserwatorem wielu wydarzeń w jego życiu. Tego typu miękki i delikatny produkt może być również wspaniałym podarunkiem dla nowo narodzonego dziecka od dziadków lub od innych, bliskich mu osób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here