Współcześnie większość ludzi żyje zgodnie z ideą ,,Czas to pieniądz”. Matki po urodzeniu dziecka i okresie macierzyńskim wracają od razu do pracy. Taki sposób życia został narzucony między innymi przez stały rozwój technologii, przemysłu i gospodarki. Boimy się, że po długiej przerwie nie poradzimy sobie w pracy lub zostaniemy z niej zwolnieni. Ponadto produkty dostępne na rynku stale drożeją, więc i my musimy stanąć na czele zadania, aby zapewnić godny byt dla siebie i swoich dzieci.

Dla rodziców chcących wrócić do pracy po urodzeniu dziecka dobrym rozwiązaniem jest prywatny żłobek Poznań. To najlepsze miejsce, które gwarantuje opiekę pełną miłości oraz edukację za pomocą metody Montessori. W żłobku pracują cierpliwi nauczyciele posiadający odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Wielu z nich ma własne dzieci i dobrze wie, w jaki sposób opiekować się maluchami i czuwać nad ich bezpieczeństwem. W żłobku maluszki biorą udział w przeróżnych zajęciach tematycznych i mają dostęp do certyfikowanych pomocy Montessori.

Edukacja maluchów – prywatny żłobek Poznań

Prywatny żłobek w Poznaniu to miejsce, w którym pracują nauczyciele postępujący zgodnie z metodą Montessori. Do głównych założeń metody należy opieka nad dziećmi prowadzona w sposób delikatny, wychowawcy pomagają i dotykają dzieci tylko wtedy, kiedy one potrzebują pomocy. Maluchy nie są do niczego zmuszane i samodzielnie odkrywają świat, poznają przedmioty, naturę i całe otoczenie. Wychowawcy nie krzyczą, nie zmuszają, nie krają i nie nagradzają dzieci. Nauczyciele motywują i aktywnie pomagają dziecku nawiązać kontakt z innymi i otworzyć się na eksploatowanie nieznanych rzeczy.

Maluszki każdego dnia mają dostęp do zabawek oraz pomocy dydaktycznych Montessori. Uczone są podstaw języka angielskiego poprzez zabawę i gry. Korzystają z zajęć tanecznych, rytmicznych i plastycznych. Codziennie organizowane są zajęcia na świeżym powietrzu – spacery lub zabawa w ogrodzie.

Lokalizacja i zalety prywatnego żłobka w Poznaniu

Prywatny żłobek Poznań mieści się na ulicy Grunwaldzkiej, która położona jest w malowniczym miejscu. Bliskość przyrody i Lasku Marcelińskiego pozwala dzieciom samodzielnie poznać naturę oraz odkrywać jej sekrety. Maluchy stają się odważniejsze dzięki poznawaniu nowych rzeczy i roślin, wykonywaniu doświadczeń i eksploatacji nieznanych terenów. Obdarzone opieką i skutecznie edukowane potrafią dzielnie ruszyć w dorosłe życie.

W żłobku dzieci mogą korzystać z uroków trzech przestronnych sal edukacyjno-rekreacyjnych urządzonych w stylu nowoczesnym i bezpiecznym dla maluchów. Wysokie pomieszczenia zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, zaś certyfikowane wyposażenie gwarantuje dzieciom komfort i bezpieczeństwo. Łazienki w placówce dostosowane są do potrzeb najmłodszych szkrabów.

W żłobku dzieci podzielone są na grupy – maksymalnie 20 maluchów. Dzieci przyjmowane do żłobka są od 6 miesiąca i mogą uczestniczyć w jego życiu do ukończenia 3 lat. Żłobek działa zgodnie z metodą Montessori, która przewiduje mieszane grupy wiekowe, dzięki temu dzieci mogą rozwijać swoje zdolności i uczyć się od siebie wzajemnie. Opłata miesięczna za żłobek wynosi 990 zł czesnego oraz 12/15 złotych za dzienne wyżywienie. Dodatkowo rodzice mogą liczyć na zwroty pieniążków za opłaty żywieniowe. W cenie żłobek montessoripoznan oferuje maluchom wszystkie materiały i pomoce: pieluszki,  materiały plastyczne, wizyty logopedy, gościnne występy i warsztaty muzyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here