Jeździk dla dzieci to jeden z częściej wybieranych sprzętów dla najmłodszych użytkowników. Tego rodzaju zabawka na kółkach przeznaczona jest zarówno dla maluchów, które potrafią już stabilnie siedzieć, ale mają jeszcze problem z samodzielnym poruszaniem, jak i dla nieco starszych, które opanowały już chodzenie. Jeździk dla dzieci dostępny jest w bardzo wielu wersjach – producenci proponują ogrom form, kształtów i kolorów. Pojazdy tego typu mogą więc przypominać rowerki, motorki, quady, samochody.

Jeździk dla dzieci

Jeździk dla dzieciNiektóre z nich skonstruowane są tak, by maluch – siedząc – sam odpychał się nogami od podłoża i w ten sposób przemieszczał. Z pewnością rozwija to sprawność fizyczną małego człowieka, jego kondycję i koordynację ruchową, a także przygotowuje go do późniejszej nauki jazdy na rowerze. Inne modele służą do pchania przez rodzica, jeszcze inne skonstruowana jest tak, by maluch, na stojąco, przesuwał przez sobą sprzęt. Ta ostatnia opcja bardzo pomaga w przypadku nauki chodzenia. Niektóre wersje wyposażone są w dodatkowe elementy, które stanowią świetne urozmaicenie podczas jazdy. Chodzi tu o grające czy świecące zabawki, które są sposobem na zaciekawienie malucha i przekonanie go do korzystania z pojazdu.

Zalety stosowania jeździka dla dziecka

Jeździk dla dzieci bywa ogromnym ułatwieniem w wielu sytuacjach. Pozwala przede wszystkim na wygodne poruszanie się z maluchem na większych dystansach. Jeśli dziecko nie jest w stanie pokonać dłuższego odcinka, a niespecjalnie przepada za wózkiem, wówczas jeździk może być idealną opcją. Maluch ma możliwość dostać się w dowolne miejsce, odkrywać świat, poznawać nowe rzeczy, ćwicząc przy okazji swe mięśnie, sprawność, koncentrację. Oczywiście trzeba pamiętać, że jeździk dla dzieci, podobnie jak wiele innych sprzętów dla najmłodszych, musi być odpowiednio dobrany. Głównym kryterium powinien tu być wzrost oraz waga pociechy, a także wiek i etap rozwoju ruchowego. Warto również wybrać trwały i solidnie skonstruowany model, który zapewni dziecku komfort podczas jazdy.

Mimo wielu zalet, jakie posiada tego rodzaju gadżet, rodzic powinien zachować zdrowy rozsądek. Jeździk dla dzieci nie może być używany bez przerwy, ponieważ wówczas da to odwrotny efekt – zamiast wspomagać w ten sposób naukę chodzenia czy jazdy na rowerze, jedynie rozleniwimy malucha, który przyzwyczai się do takiej formy poruszania. Trzeba więc pamiętać, że dziecko musi każdego dnia poruszać się na własnych nogach, by szybciej opanować tę umiejętność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here