Malec w domu – jak stosownie zabezpieczyć mieszkanie?

0
974

Większy dom to większa wygoda, ale w przypadku dzieci może okazać się prawdziwym utrapieniem. Nawet wyjątkowo ostrożny rodzic nie jest w stanie monitorować swojej pociechy 24 godziny na dobę, dlatego rozsądnie jest po prostu zabezpieczyć ryzykowne miejsca w mieszkaniu. W tym celu niezwykle przydatne okazać się może bramka dla dzieci, czyli dość proste, a jednocześnie bardzo wyspecjalizowane akcesorium.

Czym są bramki dla dzieci – z jakim zakresem produktów się spotkamy?

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, bramka dla dzieci to po prostu niewielkich rozmiarów, drewniany, plastikowy, a czasem także metalowy płotek z zamykanym wejściem, przeznaczony do montażu wewnątrz domu. Wystarczy szybko przejrzeć aktualne oferty, aby zorientować się, jak uniwersalne są to produkty i z jak szerokim ich wyborem się spotkamy.

Co jest jednak tak wyjątkowego w bramkach dla dzieci? Przede wszystkim fakt, że są one od podstaw zaprojektowane z myślą o malcach, które bez wyuczonych odruchów i umiejętności rozpoznania zagrożenia, często przypadkiem wyrządzają sobie krzywdę. Bramka taka, w przeciwieństwie do zwykłej kraty czy palisadki, nie posiada żadnych elementów, które mogłyby okazać się niebezpieczne dla malca. Chodzi tu głównie o odstające główni śrubek, ostre krawędzie, zbyt szeroką kratę, w której dziecko mogłoby się zaklinować i tym podobne.

Jak można się spodziewać, kolejną kwestią będzie tutaj montaż. Bramka dla dzieci jest praktycznie bezużyteczna, jeśli nie zostanie ona solidnie przytwierdzona do podłogi lub ściany. Musi być to konstrukcja, której nawet najbardziej energiczne dziecko nie będzie w stanie naruszyć! Wytrzymałe mocowania i silna konstrukcja to absolutna podstawa!

W jakich miejscach bramka dla dzieci okaże się niezbędna?

W przeciętnym mieszkaniu wiele miejsc wymaga zabezpieczenia. Głównie wiążą się one z możliwością upadku lub przypadkowego wyjścia poza teren domu. Z tego powodu, bramka dla dzieci zazwyczaj montowana jest przy:

  • balkonach
  • drzwiach wyjściowych
  • schodach
  • tarasach

Aby cała konstrukcja okazała się solidna i stabilna, niezbędne będzie stosowanie się do instrukcji, a także dobranie odpowiedniej wysokości bramki. Wiele produktów ma pewne możliwości regulacji, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania ich rozmiar wraz ze wzrostem dziecka.

Jak wybrać najlepszą bramkę dla dzieci – przegląd ofert?

Dobra bramka dla dziecka musi być solidna, jednak w zdecydowanej większość przypadków, konstrukcja drewniana okaże się dostatecznie trwała, wykazując przy tym inne, pożądane właściwości. Drewno jest lekkie, dlatego nie ma szans, aby dziecko zrobiło sobie za pośrednictwem takiej bramki krzywdę. Co więcej, jest to materiał całkowicie bezpieczny i nietoksyczny! Dużą zaletą bramek drewnianych jest także ich cena – w porównaniu do swoich metalowych odpowiedników, są zaskakująco tanie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here