W ostatnim czasie nastała straszna modna na coraz to bardziej ekskluzywne prezenty dla dzieci, które niestety nie niosą ze sobą żadnych większych wartości jakie dziecko mogłoby z prezentu czerpać.

Idealnie widać to na przykładzie Pierwszej Komunii Świętej, gdzie coraz częstszymi prezentami nie są rowery czy inne podarki, ale laptopy, komputery lub nawet pojazdy typu quad.

Ta zła moda dosięga również święta Bożego Narodzenia. Już zaledwie kilkuletnie dzieci potrafią obsłużyć telefon czy tablet na tyle na ile potrzebują, więc rozpowiadają, że od świętego Mikołaja chciałaby ów urządzenie dostać.

O złym wpływie nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych, powinien wiedzieć już każdy. Niestety rodzice często szukają w takich prezentach, chwili spokoju dla siebie. Zwyczajnie dziecko zajmie się takim telefonem lub tabletem i nawet przez parę godzin nie będzie zawracać głowy rodzicom.

To przecież o wiele przyjemniejszy prezent niż wartościowa edukacyjna gra planszowa dla dziecka – w grę ktoś musi z dzieckiem grać, poświęcić mu czas.

Na szczęście nie wszyscy rodzice mają takie podejście, a Ci którzy je mają, powinni jak najszybciej się zreflektować. Dziecko to największy skarb w życiu każdego rodzica, więc zamiast prezentować mu zapychacz czasu to warto zainwestować w jego rozwój. Książki i gry planszowe dla dzieci są dostępne w sklepie https://www.tu-mamo.pl/14-gry-i-ksiazki w wielu interesujących formach, dla każdego młodego odkrywcy powinno znaleźć się coś wyjątkowego.

Do świąt pozostało jeszcze trochę czasu. Może jest szansa na to, że Ci którzy jeszcze nie zdążyli kupić lalki, która zaraz trafi w kąt lub pożeracza czasu w postaci tabletu to jest nadzieja, że prezent jakim może być książka edukacyjna dla dziecka trafi pod jego choinkę. O rozwój swojego potomstwa trzeba dbać od momentu poczęcia do momentu jego usamodzielnienia w życiu dorosłym, a czasami nawet jeszcze dłużej. W dużym procencie szans to od rodziców zależy, czy ich potomek będzie miał odpowiednie fundamenty, na których będzie mógł zbudować w przyszłości swój sukces.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here