Jeśli i Ty zauważasz u swojego dziecka talent muzyczny, przejawiający się tym, że coraz częściej Twój malec zaczyna dzień od głośnego śpiewania, z największą przyjemnością naśladuje gwiazdy oglądane w telewizji, a do tego lubi bawić się w scenę – koniecznie musisz zdobyć zabawki kształtujące talent muzyczny.

Zdolności muzycznych naszych najmłodszych nie wolno bagatelizować, bo po latach może się okazać, że przeoczyliśmy nieśmiało rodzący się talent. Na rynku zabawek dla dzieci w różnym wieku znajdziecie mnóstwo rozwiązań, dzięki którym miłość dziecka do muzyki jeszcze bardziej się rozwinie. Wcale nie trzeba kupować od razu zestawu do karaoke dla dzieci, by mały muzykant zaczął czerpać prawdziwą radość z zabawy. Im dłużej muzyka pozostanie dla dziecka zabawą, tym wyraźniej i szybciej będzie się ono rozwijało.

Zabawki w postaci pierwszych instrumentów dostosowanych do warunków fizycznych dzieci będą jak najbardziej dobrym pomysłem. My także jako małe dzieci posiadaliśmy zabawkowe instrumenty w postaci małych gitar, bębenków czy grzechotek. Dzisiaj tego rodzaju gadżety także są dostępne i to nawet z lepszej, unowocześnionej formie. Rozwijające wyobraźnię zabawki kreatywne w postaci interaktywnych sprzętów nauczą dzieci wrażliwości na dźwięki, a także przygotują do pracy nad tekstem, który w piosence jest niemniej ważny, co muzyka. Ciekawe zabawki muzyczne mogą mieć np. postać małego, stylizowanego radyjka, w którego głośniczkach rozlegać się będą dźwięki ulubionych piosenek dla maluchów. Nie minie zbyt wiele czasu, a nasze dziecko będzie potrafiło bezbłędnie powtórzyć słowa wszystkich odgrywanych przez zabawkę piosenek.

A ileż będzie przy tym radości! To nieprawda, że wyłącznie zabawki dźwiękowe w plastikowej obudowie mogą rozwinąć nasze dzieci w stronę muzykalności. Istnieją także bardzo wdzięczne zabawki drewniane, dzięki którym można obcować ze światem dźwięków. Zawiesić można je nad łóżeczkiem, gdzie dziecko śpi. Po dotknięciu, uderzające o siebie kolejno pałeczki wydają charakterystyczny dźwięk. A już prawdziwym hitem wśród dzieci w wieku przedszkolnym są cymbałki! Funkcjonują one zarówno w wersji drewnianej, jak i metalowej. Każdy z tych instrumentów wydaje dźwięk innej jakości. Dzięki temu dziecko uczy się, że każdy dźwięk jest jedyny w swoim rodzaju i nabywa wiedzę o wszechstronności instrumentów oraz zabawek muzycznych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here