Spodziewasz się dziecka i zaczynasz kompletować wyprawkę dla swojego maleństwa. Dla przyszłej mamy jest to niewątpliwie całkiem przyjemna czynność, aczkolwiek często przyszła młoda mama do końca nie wie, co najbardziej jej się przyda, co powinna kupić.

Przygotowania do przyjścia na świat dziecka

Witamina D dla dzieciZazwyczaj kobiety rozpoczynają pełny zakup wyprawki w momencie, kiedy znają płeć dziecka. Choć oczywiście jest również wiele kobiet, które jak tylko dowiedzą się o ciąży, to nie mogą powstrzymać się od kupowaniu wielu gadżetów dla przyszłego dziecka. Dobrze jest rzeczywiście rozplanować zakup wyprawki na kilka pojedynczych wypadów do sklepów, gdyż wyprawka to nie tylko ubranka, ale wiele jeszcze innych potrzebnych rzeczy oraz niestety jest to dosyć spory wydatek. Wyprawkę dla niemowlaka podzieliłabym na następujące kategorie:

  • ubranka – początkowo zakup ubranek w rozmiarach 56, 62 będzie wystarczające, trzeba kupić po kilka par każdej garderoby, dostosowując się do pory roku.
  • kosmetyki – żel, płyn do kąpieli, maść na odparzenia, pampersy, mokre chusteczki – to są kosmetyki niezbędne po urodzeniu dziecka. Celowo nie pisze o żadnej emulsji do nawilżenia po kąpieli, gdyż według nowych wytycznych w szpitalach nie poleca się dodatkowo natłuszczać zdrowej skóry niemowlaka.

Witamina D dla dzieci

Warto jeszcze w ciąży zakupić witaminę d, gdyż od pierwszych dni życia codziennie trzeba ją podawać dziecku. Najlepsza dla mnie jest w wygodnym opakowaniu z dozownikiem, który jest precyzyjny, a jest to bardzo przydatne przy małym niemowlaku. Witamina d dla dzieci jest niezbędna dla zdrowych kości, ich ogólnego prawidłowego rozwoju. Przyrządy kosmetyczne – pałeczki do uszu, gruszka do noska, waciki do przemywania oczu, sól morska do nosa, spray do czyszczenia uszu. Inhalator – przyda się przy podawaniu wielu leków w większości infekcji. Fotelik samochodowy, wózek, opcjonalnie leżaczek – bujaczek.
Wyprawka dla dziecka jest dość kosztowna, jednakże pamiętajmy, że nie wszystko musimy zakupić nowe. Ponadto, rozkładając zakupy na kilka mniejszych, nasz portfel nie odczuje tego tak dotkliwie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here