Każda rodzic spodziewając się swojego potomka musi zadbać o to, by niemowlak w momencie przyjścia na świat miał wszystkie potrzebne rzeczy do codziennego funkcjonowania. Już parę miesięcy przed nadejściem terminu porodu wszyscy z niecierpliwością zaczynają gromadzić akcesoria, ubranka i inne przedmioty. Jest to właściwe rozwiązanie, gdyż nie zawsze kobieta rodzi w wyznaczonej dacie. Jeśli zdarzy się wcześniejszy poród opiekunowie będą odpowiednio przygotowani na powitanie maluszka. Z czego powinna składać się wyprawka dla dziecka?

Wyprawka dla dziecka

Wyprawka dla dzieckaKupując i zbierając wszystkie potrzebne rzeczy należy wziąć pod uwagę płeć dziecka. Głównymi artykułami potrzebnymi niemowlakowi są ubranka. Przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę na materiał oraz różnego rodzaju zapięcia. Powinny być one usytuowane tak, aby nie przeszkadzały podczas przewijania i nie ograniczały ruchów dziecka. Kolejnymi akcesoriami, które są podstawowymi w wyprawce, są pampersy. Początkowo wykorzystywana jest ich ogromna ilość, więc rodzice powinni mieć zawsze zapas pieluszek. Ważnymi rzeczami są środki higieniczne. Trzeba wybrać spośród wielu produktów mydełko, szampon do włosów, krem do ciała, krem na odparzenia, nasączane chusteczki itp. Wszystkie artykuły powinny posiadać certyfikaty i oznaczenia, produktów nadających się dla dzieci poniżej pierwszego roku życia. Powinny przejść także odpowiednie testy alergiczne. Najlepszym wyborem będą środki bezzapachowe i te polecane przez innych rodziców. Oprócz wymienionych już przedmiotów trzeba wybrać wanienkę, przewijak, wózek, a także fotelik samochodowy, który będzie potrzebny juz podczas przewozu dziecka do domu. Ważnym elementem wyposażenia domu jest miejsce do spania dla niemowlaka. Początkowo maluszek śpi z mamą, lecz z czasem powinien być on układany do snu w swoim łóżeczku, które jest ograniczone barierkami. Należy dobrać do niego materacyk, a także pościel.

Przy tworzeniu wyprawki dla dziecka najlepiej stworzyć listę, która pomoże w zorganizowany sposób zająć się zakupami. Produkty należy wybierać rozsądnie i z zachowaniem umiaru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here