Twoja pociecha właśnie zaczęła swoją przygodę z systemem edukacji? Zastanawiasz się w co tak właściwie trzeba wyposażyć małego ucznia pierwszego dnia w przedszkolu. Wyprawka do przedszkola dla dziecka to nic trudnego. Z naszym przewodnikiem unikniesz wpadki w tej dziedzinie.

Wyprawka do przedszkola dla dziecka

Wyprawka do przedszkola dla dzieckaPierwszym elementem naszego niezbędnika będą buty. Porządne kapcie to prawdziwy „must have”! Koniecznie wybierz takie, które posiadają gumową antypoślizgową podeszwę. W końcu wiadomo jak ruchliwe są małe dzieci – właściwe obuwie to podstawa! Kolejny punkt naszej listy to przybory higieniczne czyli szczoteczka do zębów, kubek, pasta oraz ręcznik. Jeśli już mowa o higienie, to pamiętajmy, że każdemu maluchowi może zdarzyć się wpadka w tym obszarze. Nie zapomnij spakować ubrania na zmianę. Co jeszcze powinna zawierać wyprawka do przedszkola dla dziecka? Następna niezbędna rzecz na naszej liście to fartuch do prac plastycznych lub stara za duża koszulka, której nie będzie wam szkoda poplamić. Dzieci potrafią być bardzo kreatywne, więc dajmy upust ich ciekawości świata. Przyda się również osobny strój do ćwiczeń gimnastycznych. Jeśli twoja pociecha nadal potrzebuje pieluch, pamiętaj o spakowaniu kilku sztuk, jak również mokrych chusteczek i kremu na odparzenia. Dobra wyprawka do przedszkola dla dziecka nie może się obyć bez kilku ulubionych gadżetów.

Gadżety dla dzieci

Zwłaszcza na początku pobytu w nowej placówce, warto zadbać o przyjazną i miłą atmosferę. Dla niektórych maluchów pora leżakowania może być stresująca, gdy nie będą miały obok siebie ulubionego pluszaka do przytulenia albo kocyka, którego zawsze używają w domu. Jeśli to możliwe i wasze przedszkole wyrazi zgodę, spakuj również poduszkę i pościel na zmianę. Dla młodszych dzieci przyda się śliniaczek do posiłków. Na koniec przydatna informacja: zwróć uwagę, by (tam gdzie to możliwe) podpisać rzeczy dziecka jego imieniem, aby uniknąć pomyłek i nieporozumień. Obecnie istnieją sklepy , gdzie można zakupić spersonalizowane naklejki i wszywki np. do ubrań dziecka, więc może warto rozważyć też taką opcję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here