Dzieci są istotami, które mogą się bawić bez przerwy. Rozrywka jest im potrzebna podczas wizyt w toalecie, jedzenia, a nawet kąpieli. Jednak nie wszystkie zabawki nadają się do tego, aby je moczyć. Jakie zabawki do kąpieli dla dzieci wybrać?

Zabawki do kąpieli dla dzieci

Zabawki do kąpieli dla dzieciPierwszą myślą praktycznie każdego, związaną z zabawkami do kąpieli, są gumowe zwierzątka, a przede wszystkim kaczuszki, ale nie wszystkie gumowe zabawki nadają się do kąpieli. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając gumowe zabawki dla dziecka? Na to, czy posiadają one pod spodem dziurkę, jeśli ją posiadają nie powinny być używane przez nasze dziecko podczas kąpieli, ponieważ przez taką dziurkę do wnętrza zabawki dostaje się woda, która nigdy nie wydostanie się na zewnątrz, a jak wiadomo wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi różnych bakterii i grzybów. Wiedząc, że gumowa kaczuszka może zawierać w sobie coś, co jest w stanie zaszkodzić naszemu dziecku, raczej nie będziemy zachęcać go do zabawy nią. Jednak dzieci uwielbiają gumowe kaczuszki, a pokazywane w bajkach sceny kąpieli tylko je w tym utwierdzają. W sytuacji, gdy nasze dziecko nalega na kupno gumowych zabawek wybierzmy te, które nie posiadają dziurek pod spodem, ponieważ ich brak ogranicza do minimum ilość wody przedostającej się do wnętrza zabawki, co sprawia, że są one bezpieczniejsze.

Warto pamiętać, że gumowe zwierzątka nie są jedynymi zabawkami, którymi może bawić się dziecko podczas kąpieli. Do podwodnych zabaw idealnie nadadzą się plastikowe zabawki. W przypadku chłopców mogą to być różnego rodzaju statki, łódki lub łodzie podwodne oraz samochodziki o nieskomplikowanej budowie, natomiast dla dziewczynek dobrze sprawdzą się lalki nie posiadające włosów, figurki lub naczynia z zabawkowej kuchni. Niezależnie od płci dzieci będą zainteresowane zabawą kolorowymi kubeczkami lub klockami. Nie trzeba, więc ich ograniczać jedynie do gumowych zabawek. Ciekawym rozwiązaniem może być namówienie dziecka, aby zaproponowało zabawkę, którą chciałoby zabrać ze sobą do wanny.Jeśli propozycja dziecka będzie się nadawała do kąpieli będzie ono szczęśliwe, że może zabrać ze sobą jedną z ulubionych zabawek. Jednak, jeżeli zabawka nie będzie mogła być zamoczona należy wytłumaczyć dziecku, dlaczego nie może zabrać jej ze sobą i poprosić o wybranie innej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here