Święta już za chwilę. W każdym domu przygotowania idą pełną parą. Różnorodne dania, przepisy, ozdoby świąteczne. W marketach ciężko się ruszyć – tak wielu ludzi robi zakupy. Nic w tym dziwnego. Do Świąt mało zostało, a oprócz obowiązków z nimi związanych, mamy także swoje codzienne, takie jak praca i dzieci.

Dziecko i przygotowania do świąt

Czapki dla dzieciJak przygotować do Świąt dziecko? Najmłodsi cieszą się z nadchodzących wydarzeń. Ubieranie choinki, prezenty to jest to, co uwielbiają najbardziej i może nie zdają sobie sprawy o co w tym wszystkim chodzi. Przede wszystkim należy wytłumaczyć dziecku na co czekamy, co świętujemy, a mianowicie wytłumaczyć mu, że Boże Narodzenie to narodziny Pana Jezusa. Tak, jak dziecko każdego roku obchodzi swoje urodziny, tak 25 grudnia obchodzimy urodziny Pana Jezusa. Oczekiwaniem do tego wydarzenia jest adwent. W sklepach istnieją fajne kalendarzyki z czekoladkami, dzięki którym najmłodszy (poprzez otwieranie okienek z pralinką) może odliczać do kluczowego dnia.

Jeśli dziecko jest po Komunii Św. należy zabrać je do spowiedzi i wyjaśnić, że dzięki niej z czystym sercem będzie oczekiwać na Boże Narodzenie. Pomoc w kuchni to też dla dzieci miłe wydarzenia. Najmłodszy uczy się, jak ozdabiać pierniczki (obecnie w sklepach mamy szeroki wybór produktów do ozdabiania – zaczynając od posypek, a kończąc na lukrowych pisakach), przy czym wykazuje się weną twórczą, poznaje 12 potraw, sposoby ich przygotowania.

Ozdabianie domu i ubieranie choinki jest wielką frajdą dla maluchów. Tutaj również mogą wykazać się weną twórczą. Same bowiem mogą wybrać, gdzie umieścić bombkę na choince, jak zawiesić kolorowy łańcuch. Jeśli mamy więcej czasu sami możemy zrobić ozdoby z dzieckiem. Obecnie sklepy oferują różnorodny asortyment, z którego można stworzyć wiele niebanalnych dekoracji.

Czapki dla dzieci

Dzieci szczególnie czekają na prezenty, które znajdą pod choinką. Warto zwrócić uwagę na otrzymywanie i dawanie, a dokładniej na to, by dziecko cieszyło się nie tylko z tego, że otrzyma prezent, ale także z tego, że go podaruje najbliższym. Co można podarować najmłodszym? W zależności od wieku dobrą niespodzianką są kolorowanki, bajki, lalki, klocki i inne zabawki. Przy obecnej pogodzie można podarować czapki dla dzieci, szaliki czy rękawiczki. Po kolacji wigilijnej, po odpakowaniu prezentów jest idealna pora na śpiewanie kolęd. Dzieci lubią śpiewać. Ponadto wspólne kolędowanie przy stole stwarza niezapomnianą atmosferę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here