Po skończonym szóstym miesiącu życia czas rozpocząć rozszerzanie diety niemowlęcej. Na pierwszy ogień idą klasyczne słoiczki z marchewką, ziemniaczkiem czy jabłkiem. Następnie rodzice decydują się na wprowadzanie produktów zbożowych. Na rynku mamy spory wybór kaszek dla dzieci różnego rodzaju. Jedną z najlepszych opcji są kaszki Holle, które cechują się zastosowaniem bezpiecznych składników, dzięki czemu nie musimy obawiać się o zdrowie dziecka. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią kaszkę dla dziecka.

Rozszerzenie diety malucha

Według najnowszych zaleceń dzieciom karmionym piersią gluten powinno zacząć się wprowadzać do diety od 5 miesiąca życia. Natomiast tym, które karmione są mlekiem modyfikowanym – od 6 miesiąca życia. Na początek warto dodawać pół małej łyżeczki kaszy jako dodatek do pokarmu malucha. Kaszki Holle cechują się bezpiecznym i prostym składem, dzięki czemu bez obaw można podawać je maluchowi.

Gluten

Gluten jest białkiem roślinnym występującym w zbożach. Należy do grupy alergenów, dlatego do diety małego dziecka należy wprowadzać go bardzo ostrożnie. Alergia na gluten staje się coraz powszechniejszym problemem. Ważne jest też to, aby podczas rozpoczęcia rozszerzania diety o gluten dziecko było zdrowe.

Kaszka Holle – najważniejsze są dobre składniki

Odpowiednie kaszki dla dziecka powinny przede wszystkim posiadać prosty skład. Tradycyjne produkty tego typu zawierają zwykle mleko modyfikowane w proszku, cukier pod różną postacią (czasami kilka form), sztuczne aromaty i barwniki. Często wzbogacane są kilkoma linijkami witamin, stanowiącymi sprytny zabieg marketingowy sugerujący, że produkt finalny będzie stanowił odżywczy posiłek dla najmłodszych. W praktyce uzyskuje się posiłek, który jest bardzo słodki i nie posiada najważniejszych wartości odżywczych potrzebnych maluchowi do wzrostu.

Kaszki Holle mają w składzie jedynie ekologiczną mąkę z pełnego przemiału oraz witaminę B1. Dzięki temu produkt umożliwia tworzenia unikalnych kombinacji w zależności od indywidualnych potrzeb. Można zatem z powodzeniem dodać do nich owoce, aby uzyskać owocowy smak lub posłodzić, by kaszka była dla dziecka smaczniejsza.

Czego nie powinna zawierać kaszka dla dziecka:

  • cukru, także w postaci sacharozy, maltodekstryny, glukozy, syropu glukozowego;

  • mleka modyfikowanego, mleka w proszku, odtłuszczonego mleka w proszku;

  • oleju palmowego;

  • sztucznych aromatów i barwników.

Wybierając odpowiednią kaszkę dla dziecka nie należy się bać produktów, zawierających gluten. Najlepiej podawać dziecku zarówno kaszki z glutenem, jak i te bezglutenowe. Warto dbać o to, aby dieta malucha była różnorodna, dlatego kaszki Holle to doskonały wybór, zarówno w okresie rozszerzania diety, jak i później.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here