Kiedy kobieta dowiaduje się, ze jest w ciąży, wywołuje to u niej wiele uczuć i emocji. Mogą być one skrajne, są efektem tego, że kobieta zdaje sobie sprawę z tego przed jak ważnym, ekscytującym i odpowiedzialnym zadaniem staje. Od tej pory, musi myśleć nie tylko o obie, ale również o małym człowieku, którego nosi pod sercem. Po jakimś czasie, kiedy rodzice ochłoną z emocji, bo dotyczą one również ojców, zaczynają oni zastanawiać się nad wyborem imienia. Nie jest to łatwe. Im więcej członków rodziny, tym trudniej wszystkich zadowolić. Najważniejsze jednak, żeby imię to podobało się rodzicom, ponieważ to oni będą go najczęściej używać. Istotne jest, żeby nie skrzywdzić dziecka zbyt wymyślnym imieniem. Niepopularne może zwracać uwagę w sposób pozytywny lub negatywny. Dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę.

Imiona dla dzieciWarto przemyśleć czy imię, które wybraliśmy współgra z nazwiskiem. Najczęściej jest tak, że mamy kilka typów imion. nie jesteśmy do końca pewni,jak synek bądź córeczka będą się nazywać. Niektóre osoby czekają z tym do rozwiązania, żeby ostateczną decyzję móc podjąć po tym, jak zobaczą dziecko. Niektórzy rodzice przywiązują dużą wagę do znaczenia jakie dane imię posiada.

Popularne imiona dla dzieci

Obecnie bardzo popularne imiona dla dzieci to te, które były modne kilkadziesiąt lat temu. Wśród dziewczynek najczęściej spotykamy Julki, Hanie, Zosie i Marysie, a wśród chłopców Antoniego, Filipa i Stasia. Warto wiedzieć, że przez pierwsze pół roku życia dziecka, możemy się rozmyślić, udać się Urzędu i zmienić imię dziecka, argumentując, że jednak nie pasuje. Imię zostaje z nami do końca życia i choć najważniejsze jest to, co człowiek ma w sercu i co sobą reprezentuje, to nie można marginalizować tych kwestii, ponieważ ciągną się one za nami wszędzie, gdziekolwiek się udamy.

Ważne jest to, żeby lubić swoje imię. Dobrze jest nadać takie w miarę uniwersalne, a jak chcemy eksperymentować to lepiej na sobie, ponieważ nie wiemy, czy nasze dziecko poradzi sobie z ewentualnymi drwinami wynikającymi z naszych błędów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here