Jak spędzać czas z dzieckiem w domu podczas kwarantanny?

0
1160

Ogólnokrajowa kwarantanna wywołana pandemią koronawirusa Covid 19 przeorganizowała życie wielu rodzin. Brak możliwości swobodnej zabawy na świeżym powietrzu spowodował, że wiele maluchów musiało bawić się wyłącznie w domu. Jak mądrze spędzać czas dzieckiem? Kreatywne zabawy ruchowe, słowne, gry Alexander to tylko kilka polecanych sposobów na wspólny czas z maluchem.

Gry planszowe dla małych i starszych dzieci

Dobrej jakości, starannie przemyślane i wykonane planszówki, takie jak gry Alexander to bardzo polecana metoda spędzenia wspólnego czasu z pociechą. W zależności od zainteresowań dziecka, można zdecydować się m.in. na gry sudoku, typu Memory, czyli ćwiczące pamięć, różnorodne quizy na temat zagadnień sportowych, geograficznych, historycznych albo przyrodniczych. Gadżety te pozwalają więc nie tylko na przyjemną zabawę, ale również uczą dzieci nowych rzeczy, rozwijają ich pamięć, umiejętności matematyczne oraz logicznego myślenia.

Wśród gier Alexander znaleźć można też zabawki służące czystej rozrywce, pozwalające świetnie spędzić czas całej rodzinie. Wspólne wyścigi do mety, układanie puzzli i wyrazów, gra w domino, bierki albo dowolne inne planszówki sprawia, że rodzina staje się sobie jeszcze bliższa. Nie ma nic cenniejszego niż budowanie więzi przy wspólnym stole nad wciągającą, interesującą rozgrywką.

Co istotne, oferta gier Alexander jest tak rozbudowana, że z pewnością ciekawe propozycje dla siebie znajdą w niej zarówno małe, jak też starsze dzieci. Wydawca proponuje różnorodne zabawy dostosowane do wieku i stopnia rozwoju pociech.

Taniec i zabawy ruchowe z dziećmi

Nie wolno zapominać, że poza zabawami skupiającymi się na rozrywce intelektualnej, bardzo ważne są też gry ruchowe. Dlatego też edukacyjne gry Alexander nie powinny być jedynymi rodzajami zabaw w czasie pandemii. Bardzo istotne jest też wspólne spędzanie czasu na różnych zabawach w ruchu. Wydawca ma w swej ofercie propozycje gier, które dosłownie podrywają uczestników z krzeseł. Na przykład, po wylosowaniu konkretnej karty w grze, uczestnik ma za zadanie wykonać określone ćwiczenie fizyczne. Ideę tę można wykorzystać do innych zabaw. Ciekawą propozycją jest rzucanie kostką. Po wylosowaniu konkretnej liczby oczek, należy wykonać wskazaną ilość ćwiczeń, np. dwa przysiady albo cztery pompki.

Polecanym pomysłem jest wspólny taniec. Nawet kilkuminutowe wygibasy do skocznej, wesołej piosenki nie tylko zbliżają mamę i pociechę, ale również zapewniają obojgu tak potrzebną porcję codziennych ćwiczeń. Co ważne, jakiekolwiek zabawy ruchowe wspomagają wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, co przekłada się na dobre samopoczucie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here