Mimo tego, że mówi się, że każdy człowiek jest inny, to każda mama w pewnym momencie zastanawia się nad tym, czy jej dziecko prawidłowo się rozwija. Oczywiście, najpierw, będąc w ciąży większość pań sprawdza, czy dziecko odpowiednio dobrze waży, po narodzinach czy odpowiednio dużo śpi i je, a potem zastanawia się, kiedy dziecko raczkuje i dlaczego jej maleństwo na razie woli pełzać. Wszelkie te pytania są nieszkodliwe, mimo to nie powinno porównywać się dzieci.

Prawidłowy rozwój dziecka

Kiedy dziecko raczkujeKażde dziecko jest inne. Jedne jedzą książkowo, co trzy cztery godziny, inne domagają się jedzenia częściej, a jeszcze inne potrafią jeść cztery razy na dobę. Kolejnym przykładem jest to ile dziecko waży. To chyba ulubione zapytanie mam, obok tego kiedy dziecko raczkuje. Każda mama zastanawia się i troszczy o swoje maleństwo. Mama niejadka z zazdrością patrzy na słodkie fałdki pulchnego sąsiada. Z kolei mama pulchnego dziecka, zamartwia się, czy jej dziecko nie będzie w przyszłości otyłe. Kolejne porównania dotyczą ząbków. Niektórym dzieciom wychodzą one naprawdę szybko. Potrafią one na skończony roczek posiadać już osiem czy nawet dziesięć zębów, a inne mają dopiero dwie dolne jedynki. Co ciekawe, to wszystko jest normą. To samo dotyczy tego, kiedy dziecko raczkuje. Nie ulega wątpliwości, że rozwój motoryczny to jest dopiero sprawa indywidualna. Są dzieci, które już w wieku 6 miesięcy potrafią się przemieścić, a są również takie, które zaczynają dopiero pełzać pod koniec dziesiątego miesiąca życia.

Kiedy dziecko raczkuje

Jeśli chodzi o to kiedy dziecko raczkuje, jest to temat, którego nie warto konsultować w Internecie czy też ze znajomymi. Jeśli cokolwiek nas niepokoi, znacznie lepiej będzie wybrać się do rehabilitanta, który odpowie nam na pytanie kiedy dziecko raczkuje. Jeśli nasze dziecko zbliża się roczku, a jeszcze nie zaczęło się przemieszczać, rzeczywiście warto wybrać się do fizjoterapeuty a także do neurologa, który wykona USG główki. Zazwyczaj wszystko jest dobrze i rodzic uzyskuje odpowiedź że powinien dać dziecku czas, ewentualnie dostaje on skierowanie na rehabilitację. Są różne metody rehabilitacji, jednak najbardziej popularna w ostatnich czasach to metoda Bobath. To wesołe ćwiczenia wspomagające rozwój motoryczny dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here