Warto już od najmłodszych lat jak najwięcej czasu spędzać z twoimi dziećmi na czytaniu książek. To taka inwestycja w rozwój malucha, która naprawdę bardzo się opłaca i widać to już około drugiego roku. W ten sposób ćwiczy się między innymi u dziecka tak zwaną uwagę słuchową dzięki czemu jest on przygotowany chociażby do zajęć w przyszłości, które odbywają się w przedszkolu oraz w szkole.

Czytanie książeczek to też najlepszy sposób na pokazywanie różnych ważnych zależności pojawiających się w świecie oraz rozwijanie słownika i umiejętności porozumiewania się i komunikacji. Jednym słowem czas spędzony z dzieckiem podczas czytania książeczek to naprawdę najlepsza inwestycja w jego rozwój. Więcej na temat doskonałych książeczek dla najmłodszych członków rodziny można dowiedzieć się na stronie http://www.zabobon.pl/ksiazki-o-emocjach-dla-dzieci/.

Jakie książeczki czytać z dzieckiem?

Współcześnie na polskim rynku wydawniczym istnieje naprawdę mnóstwo instytucji tworzących naprawdę doskonały książeczki dla najmłodszych członków. Naprawdę jest w czym wybierać i można z dzieckiem czytać mnóstwo różnych ciekawych bajek i książek. Wybierając książeczki dla najmłodszych należy zdecydować się na pozycje mające grube i twarde kartki. Takie Książki są dla dziecka po prostu łatwiejsze podczas przewracania. Dla malucha najważniejszy jest nie tyle tekst Co pojawiające się na stronie ilustracja. Aby przyciągnąć uwagę dziecka trzeba zatem wybierać książeczki z ładnymi kolorowymi rysunkami. Lepiej sprawdzi się opowiadanie dziecku treści niż czytanie litego tekstu.

Gdy dziecko będzie już starsze Można natomiast wybierać książeczki z dłuższymi tekstami czytanymi bezpośrednio z kartek. Bardzo ciekawe są książeczki mówiące między innymi o emocjach człowieka i tym w jaki sposób należy sobie konstruktywnie radzić. Małe dzieci nie potrafią jeszcze w prawidłowy sposób regulować swoich emocji i potrzebują pomocy ze strony rodziców. Książeczki mogą być zatem doskonałą podpowiedzią między innymi jak radzić sobie ze złością. Takie książeczki o emocjach to doskonała zabawa i sposób na rozwijanie dojrzałości emocjonalnej u najmłodszych. Poza tym gdy w książeczce pojawia się dziecięcy lub zwierzęcy bohater to maluszkowi jest po prostu łatwiej się z nim identyfikować i przez to lepiej rozumie, jak może poradzić sobie ze swoimi trudnymi emocjami takimi jak na przykład lęk przed rozstaniem z mamą.

Dla starszych dzieci bardzo dobrym wyborem będą natomiast bajki terapeutyczne, które pomagają uporać się z emocjami w różnych trudnych sytuacjach spotykających dzieci.

Przeczytaj też: http://www.ulicamotylkowa.pl/czym-kierowac-sie-podczas-wyboru-okien-do-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here