Wprowadzanie dzieci w skomplikowany świat nauki nie jest sprawą prostą. Nauczyciele często spędzają długie godziny na opracowaniu scenariusza lekcji, który zaciekawiłby uczniów i tłumaczył jak funkcjonuje świat dookoła nich. Nie od dziś wiadomo, że bardzo pomocne w tym zakresie są doświadczenia laboratoryjne i eksperymenty – dzięki nim dzieci chętniej angażują się w lekcję i mają szansę w praktyce obserwować zjawiska z dziedzin takich jak chemia, biologia, fizyka i geografia. Uczniowie przekonują się, że rozumienie rzeczywistości przez pryzmat nauki ma sens i zastosowanie w życiu codziennym.

Jak przygotować lekcję z eksperymentem?

Przygotowanie odpowiedniego laboratorium dla dzieci jest dla nauczyciela czasochłonne. Na szczęście można sięgnąć po gotowe już zestawy edukacyjne, które ułatwiają przeprowadzenie zajęć. Są one dostępne w sprzedaży internetowej w sklepie mojebambino.pl. Firma Moje Bambino to lider na rynku w produkcji oraz dystrybucji materiałów edukacyjnych dla dzieci. Cieszą się one zaufaniem rodziców, jak i pedagogów, a także są bardzo atrakcyjne dla uczniów. W ofercie sklepu znaleźć można moduły poświęcone poszczególnym przedmiotom z zakresu nauk przyrodniczych dla szkół podstawowych.

Zestawy do nauki i doświadczeń – co zawierają?

Każdy moduł zawiera materiały dla nauczyciela i uczniów, zestaw niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego, substancji, preparatów potrzebnych do wykonania eksperymentów, a także zasoby interaktywne, które uzupełniają pracę badawczą i pozwalają zrozumieć jej sens. Integralną częścią każdego modułu jest tzw. multimedialna baza wiedzy zawierająca materiały cyfrowe do pracy na tabletach, smartfonach lub komputerach (systemy Windows, Android, iOS). Taka forma nauki jest dla uczniów, wychowanych w świecie wysoko rozwiniętej technologii, niezwykle atrakcyjna. Z kolei dokładne i przejrzyste scenariusze lekcji sprawią, że nauczyciel dokładnie wie, jak przeprowadzić eksperyment, tak by miał on jak największy walor edukacyjny. Zakupiony moduł zawiera wystarczającą ilość potrzebnych dla całej klasy substancji i przyborów pozwalających na wielokrotne wykonywanie bezpiecznych doświadczeń i eksperymentów w zespołach uczniowskich (w klasie do 30 uczniów).

Laboratorium dla dzieci opracowane przez zespół specjalistów to gwarancja ciekawej i stymulującej dla uczniów lekcji. Moduły zostały opracowane zgodnie z nową podstawą programową. W atrakcyjny i skuteczny sposób pomogą one dzieciom zrozumieć zjawiska z zakresu takich dziedzin jak fizyka, chemia, biologia i geografia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here