Nie da się ukryć, że posiadanie własnego ogrodu to marzenie wielu osób. Własny kawałek ziemi daje dużo możliwości. Możemy posiadać własne rośliny, warzywa czy owoce, ale przede wszystkim możemy miło spędzać czas na łonie natury. Kiedy nasz ogród jest już zaaranżowany i zadbany od strony roślinnej musimy zastanowić się nad zakupem odpowiednich akcesoriów. Skupimy się na meblach ogrodowych i zabawkach dla dzieci. Jakie zabawki ogrodowe dla dzieci warto kupić?

Meble ogrodowe – jakie wybrać?

zabawki ogrodowe dla dzieciMeble ogrodowe to jeden z pierwszych elementów wyposażenia nowego ogrodu. Ich różnorodność na rynku jest spora, jednak można je podzielić na kilka kategorii. Od lat dużą popularnością cieszą się meble drewniane, które pasują do każdego ogrodu i dają dużo możliwości aranżacji. Tego typu konstrukcje są również z reguły trwałe i odporne, więc będziemy mogli korzystać z nich przez kilka lat. Ostatnie lata to wzrost popularności mebli technorattanowych, które przebojem wdarły się na nasz rynek. Niestety, nadal większość dostępnych w Polsce zestawów to produkcje importowane z Azji. Charakteryzują się one niską jakością i krótką żywotnością. Warto, więc szukać rozwiązań proponowanych przez europejskich producentów, a przynajmniej takich, które są sygnowane ich marką. Przygotowując nasze meble ogrodowe do sezonu letniego należy pamiętać o poduszkach, które są świetną dekoracją i znacząco wpływają na nasz komfort wypoczynku w ogrodzie.

Zabawki ogrodowe dla dzieci

Zabawki ogrodowe dla dzieci to bardzo obszerny temat, a producenci cały czas prześcigają się w wymyślaniu nowych patentów na spędzenie czasu w ogrodzie. Klasyką jednak nadal pozostaje piaskownica. Jej odmian jest mnóstwo, jednak najczęściej decydujemy się na wariant drewniany. Wygląda on bardzo estetycznie i w pewnym sensie jest ozdobą ogrodu. Istnieją jednak tańsze alternatywy w postaci piaskownic wykonanych z plastiku. Dla dzieci są one atrakcyjne ze względu na różnorodność kształtów oraz kolorów, należy jednak zwrócić uwagę na ich walory użytkowe. Kupując piaskownice musimy pamiętać o zapewnieniu jej zadaszenia lub przykrycia. Jest to istotne, ponieważ piasek powinien być zawsze suchy i wolny od odchodów zwierzęcych. Kolejną klasyczną zabawką ogrodową jest huśtawka lub hamak. Ich odmian jest bardzo dużo i ciężko wskazać najlepsze. Przy zakupie warto kierować się naszymi możliwościami zawieszenia huśtawki. Szczególnie polecamy rozwiązania zachodnich firm, które charakteryzują się posiadaniem licznych certyfikatów, które gwarantują bezpieczeństwo naszych firm.

zabawki ogrodowe dla dzieciJakie jeszcze zabawki ogrodowe dla dzieci warto byłoby zakupić? Jeśli twoje dzieci lubią grę w piłkę nożną, to warto się zastanowić nad zakupem bramek piłkarskich. Takie składane model dostaniemy choćby w marketach. Dla dzieci będzie to bez wątpienia frajda. Oczywiście wcześniej musisz w swoim ogrodzie wygospodarować odpowiednią część trawnika pod grę w piłkę nożną. Naturalnie musisz sobie zdawać sprawę z tego, że w tym miejscu trawnik może ulec znacznemu zniszczeniu i będzie wymagał szczególnej pielęgnacji. Jednak wydaje się, że taka inwestycja jest warta zachodu. Dzięki temu nasze dzieci będą się ruszać zamiast przesiadywać przed komputerem. Z pewnością wyjdzie im to na zdrowie. Oczywiście ciekawą alternatywą na bramek piłkarskich może być również siatka do uprawiania siatkówki. Możliwości na zapewnienie dzieciom aktywnej zabawy jest wiec sporo.

Basen dla dzieci

Warto się również zastanowić nad zakupem basenu ogrodowego. Kto z nas nie marzy o basenie w ogrodzie. Jednak budowa basenu z prawdziwego zdarzenia to jednak naprawdę poważna inwestycja, na którą z pewnością stać niewiele osób. Ale przenośny basen dla dzieci do ogrodu to już nie jest jakiś kosmiczny wydatek. A frajda naszych pociech będzie ogromna. Oczywiście rodzice od czasu do czasu też przecież mogą zrelaksować się takim basenie. Oczywiście nie popływamy, ale przecież w upalne dni wystarczy, że po prostu zanurzymy się w chłodnej wodzie.

Domek na drzewie

Każdy z nas z pewnością pamięta z dzieciństwa budowanie domków na drzewie. Często robiliśmy to gdzieś w pobliskim lasku, na własną rękę. Zastanawiałeś się może, czy nie warto takie domku zbudować na drzewie w przydomowym ogródku? Sprawa nie jest tak skomplikowana jakby się mogło na pierwszy rzut okna wydawać. A radość dzięki będzie wręcz ogromna. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że jeśli nie masz zdolności w tym kierunku, to nie musisz samodzielnie podejmować się tego zadania. Gotowe domki można kupić w marketach, ale możesz też zlecić budowę takiego domku stolarzowi. Jednak jeśli masz jakieś pojęcie o budowie takiej konstrukcji to warto abyś to zrobił samodzielnie, angażując przy tym dzieci do pomocy. Satysfakcja będzie gwarantowana. Zarówno po twojej stronie, jak i po stronie twoich dzieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here