Przybycie na świat potomka, zwłaszcza tego pierworodnego, potrafi wywrócić życie do góry nogami. Czas oczekiwania na dziecko, powinien zatem być dobrze wykorzystany, by jak najlepiej się do tego przygotować. Zazwyczaj podział ról w tym zakresie jest dość jasny. Kobiety zajmują się wyprawką dla niemowlaka, a tatusiowie robią rozeznanie na przykład jaki fotelik dla dziecka wybrać. Zazwyczaj pierwszy fotelik dla dziecka kupuje się w zestawie, razem z wózkiem oraz spacerówką.

Nie ulega wątpliwości, że to rozwiązanie dobre jest wyłącznie na kilka pierwszych miesięcy życia niemowlaka. Zazwyczaj początkowy fotelik dla dziecka jest dobry do 9 kg masy ciała. Większość niemowlaków przekracza tę masę około 8-10 miesiąca życia. Wówczas należy przemyśleć to jaki następny fotelik dla dziecka zakupić. Na rynku oferowanych jest obecnie mnóstwo modeli fotelików. Najbardziej istotne jest oczywiście to, czy jest on bezpieczny. Powinien spełniać wszelkie atesty bezpieczeństwa.

Warto wybrać fotelik dla dziecka w salonie autoryzowanym danej producenta

Fotelik dla dzieckaOczywiście, tego typu salony znajdują się raczej w większych miastach. Część osób decyduje się zakupić fotelik dla dziecka przez Internet. Nie jest to dobre rozwiązanie. Warto przed zakupem przymierzyć taki fotelik do auta, sprawdzić czy pasuje rozmiarami, czy wygodnie będzie nam się z niego korzystało. Inne osoby decydują się na zakup używanych fotelików. To ryzykowne rozwiązanie, jednak jeśli już się na nie decydujemy, warto zakupić taki fotelik dla dziecka, który jest bezwypadkowy. Po zdarzeniu drogowym, zazwyczaj siedziska dla dzieci tracą atest bezpieczeństwa.

Zakup fotelika jest kosztownym wydatkiem, jednak warto mieć na uwadze fakt, że jest to zakup na długie lata

Zazwyczaj z takiego fotelika korzysta się co najmniej do ukończenia przez dziecko czterech lat. Jeśli spojrzy się w tej perspektywie to nawet dwa trzy tysiące złotych nie wydadzą się tak wysoką kwotą. Chodzi tu przecież przede wszystkim o bezpieczeństwo naszego dziecka. Nieważny jest tutaj wygląd fizyczny czy kolor fotelika dla dziecka. Najważniejsza jest funkcjonalność i bezpieczeństwo. Warto kupić wygodny fotelik obracany o 360 stopni co ułatwi wsadzanie malucha do auta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here