Jeśli zastanawiasz się jaki rozmiar czapki dla noworodka wybrać, przede wszystkim zapamiętaj, że różni producenci mogą mieć różne wskazówki, a w tym poradniku postaramy się to jednak usystematyzować i stworzyć dość uniwersalną pomoc.

Jeśli zastanawiasz się jaki rozmiar czapki dla noworodka wybrać, przede wszystkim zapamiętaj, że różni producenci mogą mieć różne wskazówki, a w tym poradniku postaramy się to jednak usystematyzować i stworzyć dość uniwersalną pomoc. Aby skutecznie wybrać rozmiar czapki dla noworodka, należy zmierzyć obwód głowy dziecka w centymetrach. Dobrą podpowiedzią jest to, by wybierając czapkę, wybrać projekt o jeden cm mniejszy niż to, co rzeczywisty pomiar / obwód głowy dziecka w centymetrach pokazuje np. jeśli z pomiaru wynika, że obwód głowy dziecka wynosi 49 cm, to powinieneś wybrać rozmiar 48 cm dla idealnego dopasowania. Jeśli chodzi o ozdobne opaski dla niemowląt, można stosować tą samą zasadę i nie trzeba będzie się wtedy martwić o to, że będą się zsuwać na oczy dziecka. Pamiętaj, że obwód mierzy się od przodu / czoła, następnie przeciągając taśmę mierniczą za uszami, aż do szyi, skąd pobiera się końcowy pomiar.

Nie kieruj się wyłącznie wiekiem

Nigdy nie kupuj czapki w zależności od wieku, ponieważ dzieci w tym samym wieku mogą mieć różne rozmiary głowy. Podany przez producenta przedział wiekowy powinien być przez Ciebie wyłącznie traktowany jako wskazówka na przykład przy zakupie czapki na prezent lub, gdy masz okazję kupić opaskę, czy czapkę w okazyjnej cenie, ale nie masz możliwości w danej chwili zmierzyć główki noworodka. Kolejna dobra rada jest taka, by nigdy nie zamawiać projektów większych niż pobrane wymiary – zarówno, jeśli chodzi o czapki, jak i ozdobne opaski dla niemowląt. Poza tym nie używaj też rozmiaru z innej czapki, ponieważ (przypominamy po raz kolejny) każda marka ma własną tabelę rozmiarów i to właśnie ta tabela oraz pobrany obwód głowy dziecka powinny mieć dla Ciebie ostateczny wpływ na to, jaki rozmiar czapki dla noworodka wybrać. Oczywiście możesz z ciekawości spojrzeć na przybliżone rozmiary czapek najczęściej występujących u dzieci w danym wieku, ale nie mogą one finalnie wpływać na decyzję zakupową.

Czapka dla noworodka – nie tylko rozmiar!

Porozmawiajmy jeszcze o wyborze tkaniny na czapki i ozdobne opaski dla niemowląt. Chociaż projekty dziecięce można znaleźć w prawie każdym rodzaju tkaniny, projektanci akcesoriów dla niemowląt, zalecają te dziane ręcznie z wysokiej jakości przędz bawełnianych. Wysokiej jakości dzianinowe czapki, czy też ozdobne opaski dla niemowląt z bawełny organicznej zapewniają oddychalność, utrzymują główkę dziecka w cieple, a jednocześnie pozwalając na cyrkulację powietrza. W końcu chcesz zapobiec przegrzaniu tak samo, jak chcesz, aby Twój słodki maluszek nie zmarzł, prawda? Dzięki tej funkcji wiele wszechstronnych, ręcznie robionych czapek zimowych dla dzieci może również przydać się przez całe lato.Masz szczęście – w dzisiejszych czasach mamy najszerszy wybór opcji pod względem rozmiaru, tkanin i stylu. Jeśli uważasz, że styl nie jest tak ważny w tym momencie, poczekaj, aż zobaczysz, ile zdjęć będziesz robić! Bezcenne jest wspominanie słodkich, pierwszych miesięcy dziecka, a dobrze dopasowana czapeczka czy opaska dodadzą temu uroku!

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here