Zabawki magnetyczne dla małego dziecka – kilka ciekawych pomysłów na prezent

0
1400

W obecnych czasach maluchy i ich rodzice nie mogą narzekać na brak różnorodności, jeżeli chodzi o zabawki. Producenci prześcigają się między sobą pomysłami na nowe atrakcje, a sklepy stacjonarne oraz internetowe wypełnione są po brzegi rozmaitymi propozycjami. Zabawki magnetyczne to jedna z ciekawszych możliwości, która od kilku lat zyskują coraz większą popularność.

Układanki, które się nie nudzą

Wśród propozycji zabawek magnetycznych na prezent z pewnością powinny znaleźć się układanki dla dzieci. Mają one nieco wspólnego z tradycyjnymi puzzlami, ale oferują dużo więcej zabawy i można układać je na wiele sposobów. Wysokiej jakości produkty oferuje m.in. marka Janod, która w swojej ofercie posiada układanki magnetyczne z ludźmi, zwierzętami, autami i kilka innych zestawów. Komplety składają się z pudełka z tablicą oraz wielu elementów, z których układa się postacie i przedmioty. Dzięki dużej ilości części, układanki magnetyczne oferują wiele godzin zabawy, a przy okazji uczą maluchy budowy różnych żywych istot i maszyn. Zabawki przeznaczone dla małych dzieci ze względów bezpieczeństwa polecane są  powyżej 3 r.ż., chociaż pod ścisłą kontrolą rodziców mogą być używane do zabawy już wcześniej. Układanki magnetyczne występują też w wersji dla starszaków i mogą pomóc im m.in. w nauce budowy ciała człowieka.

Zabawkowe jedzenie

Jedną z ulubionych dziecięcych zabaw jest odgrywanie ról, w tym udawanie, że jest się rodzicem, policjantem, nauczycielem czy kucharzem. Zabawkowe kuchnie cieszą się dużą popularnością, a wraz z nimi zabawki imitujące jedzenie. Najczęściej kupuje się dzieciom owoce, warzywa i inne produkty spożywcze na rzepy, które świetnie sprawdzają się w takiej zabawie, bo można je kroić i rozdzielać. Jeżeli zależy Wam jednak na wysokiej jakości zabawkach, warto pomyśleć o alternatywie, jaką jest zabawkowe jedzenie na magnes. Będzie ono dużo bardziej wytrzymałe niż to z rzepami, które po pewnym czasie się zabrudzi i nie będzie działać tak dobrze jak zaraz po zakupie.

Magnetyczny pociąg

Wśród magnetycznych zabawek wymienić można także pociąg. Występuje on co prawda też w innych, bardziej tradycyjnych wersjach, ale ta magnetyczna wydaje się być najbardziej atrakcyjna dla maluchów. Odpychanie i przyciąganie magnesów to pole do eksperymentów, a trzeba też dodać, że są to zazwyczaj również zabawki drewniane i wykonane z dużym poczuciem estetyki. Magnetyczny pociąg z drewna wraz z kompletem torów będzie świetnym pomysłem na prezent dla dzieci w różnym wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here