Dziecku należy czytać! To bardzo ważny element w procesie wychowania dziecka oraz kształtowania jego rozwoju i prawidłowej postawy przyszłego dorosłego człowieka. Czytanie to również inwestycja w dziecięcą wyobraźnię! To bardzo ważny proces, o który należy dbać każdego dnia!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/ksiazki-dla-dzieci-do-czytania/

Czytaj dziecku!

Dzieci bardzo lubią czytanie bajek. To bardzo intymna chwila ich i rodziców, która zbliża ich do siebie wzajemnie. Dziecko w trakcie czytania bajek uczy się słuchać, uczy się nowych słów, a także wyobraża sobie różne rzeczy, na podstawie książki.

Wspólne czytanie rozwija wyobraźnię, a także kształtuje postawę dziecka. Zawarte w książeczkach dla dzieci morały wpływają na dziecięcą postawę, co ich uczy tego, jak się prawidłowo zachowywać wobec innych i samych siebie.

Co czytać dziecku?

Jeśli nie wiesz, co czytać dziecku, to przychodzimy z pomocą. Na rynku znajdziesz wiele książeczek z różnych serii dla dzieci. Być może wiesz, jakie bajki lubi oglądać twoje dziecko? To z pewnością znajdziesz odpowiednią serię książeczek dla dzieci z ulubionymi bohaterami bajek. Wówczas nie tylko treść książeczek sprawi dziecku radość, ale również piękne ilustracje z ulubionymi postaciami.

Jeśli jednak nie wiesz, jakie bajki twoje dziecko ogląda, możesz sięgnąć po klasyczną serię książeczek, o psie Marcie, która zjadła zupę z literkami i dzięki temu umie mówić, o śwince Peppie, która przeżywa różne przygody ze swoją uroczą rodzinką, czy też coś dla starszych dzieci, jak Psi Patrol, który przychodzi na ratunek potrzebującym, albo nawet i komiksowe wersje ulubionych superbohaterów.

A może chcesz dziecku poczytać klasyczne bajki, które i tobie czytali rodzice? Sięgnij po Baśnie Andersena, Małego Księcia, Baśnie Braci Grimm lub Kubuś Puchatek. A jeśli szukasz czegoś kompleksowego to możesz kupić dziecku zestaw bajek w opasłej książce, taki jak np.: 365 bajek na każdy dzień i codziennie odczytać dziecku jedną z nich.

Przeczytaj też: http://szansadzieciom.pl/wspieraj-rozwoj-kreatywnosci-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here