Tylko niektóre placówki przedszkolne posiadają własne stołówki. Te, które nimi nie dysponują, korzystają z cateringu. Jakie są główne zalety żywienia przedszkolaków w taki sposób?

Bardzo często rodzice uważają, że catering nie jest zbyt dobrą propozycją dla najmłodszych. Jak jest w rzeczywistości? Catering jest często jedyną z możliwych opcji dla placówek przedszkolnych. Dzisiaj bardzo popularny jest nie tylko catering dla przedszkoli w Warszawie, ale również w mniejszych miejscowościach. Wiele przedszkoli nie może pozwolić sobie na posiadanie własnych stołówek, co związane jest ze sporymi kosztami. Stare stołówki wymagają odpowiedniej modernizacji i dopasowania ich do obecnie obowiązujących standardów, a także są drogie w utrzymaniu. Wówczas alternatywnym wyborem jest catering.

Smaczne i zdrowe posiłki dla najmłodszych

Dobre firmy cateringowe są w stanie zapewnić najmłodszym najwyższą jakość wyżywienia. Zatrudniają wykwalifikowanych dietetyków, korzystają ze świeżych, zróżnicowanych produktów, z których szykują smaczne i zdrowe dania dla najmłodszych, także dla tych z określonymi alergiami pokarmowymi, na przykład na gluten, laktozę. W związku z tym catering dla przeszkoli może być nawet jeszcze lepszym wyborem niż wyżywienie w stołówkach – przekonało się o tym już wielu rodziców. Nie trzeba też obawiać się o to, że dania będą dostarczone do przedszkola jako zimne – firmy cateringowe stosują specjalne pojemniki termiczne, które zachowują odpowiedni poziom ciepłoty na długi czas. Dania serwowane są jako ciepłe, świeże i smaczne.

Catering w przedszkolu – niska cena za wysokiej jakości żywienie

Warto także wskazać, że catering w przedszkolach wcale nie jest związany z bardzo wysokimi kosztami. Najczęściej ceny wyżywienia dla najmłodszych porównywalne są z tymi, które proponowane są przez stołówki szkolne. Podsumowując, catering dla przedszkoli w Warszawie oraz w innych miejscowościach w Polsce jest aktualnie bardzo popularną alternatywą dla stołówek. To zdrowe, smaczne, ciepłe posiłki dopasowane idealnie do potrzeb najmłodszych!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here