Zbliżają się urodziny Twojej młodszej bądź starszej pociechy? Zastanawiasz się co podarować swojej latorośli z okazji świąt, komunii, Dnia Dziecka, czy innych okazji? Dostajesz „oczopląsu” w sklepach z zabawkami dla dzieci, gdzie godzinami próbujesz wypatrzyć jakiś właściwy prezent dla dziecka? Zmieniasz tylko sklepy, tracisz czas, a wciąż nic nie potrafisz wybrać?

Prezenty dla dzieciNajlepiej przemyśleć na początku zainteresowania i potrzeby naszego dziecka czy nastolatka. Czasem nawet wystarczy zapytanie wprost, o czym marzy, bądź przechwycenie pomysłu, na co zbiera i odkłada pieniądze sama pociecha.

Tu też bardzo przydaje się internet, można znaleźć w nim naprawdę dużo fantastycznych pomysłów, które idą w parze z zainteresowaniami naszego dziecka.

Gdy syn interesuje się piłką nożną, nie jest dużym wyzwaniem znaleźć koszulkę z nadrukiem imienia i numeru zawodnika, nowych butów sportowych, piłki, a nawet bramki do ogrodu. A nawet lewitującej piłki nożnej, którą można bezpiecznie grać w domu.

Córka ma duszę artysty? Na pewno przydadzą się nowe farby z pełną paletą kolorów. Może, zamiast malować w bloku rysunkowym, warto sprezentować gotowe podobrazia, żeby poczuła się jak prawdziwa artystka. Marzy o tworzeniu decoupage, scrapbookingu czy quillingu? Zestawy do tych technik plastycznych znajdziesz bez problemu, a poradników jak zacząć tworzyć swoje dzieła też nie brakuje.

Cenne, gdy dziecko podarowanego prezentu, nie rzuci w kąt po tygodniu, a sam prezent rozwinie jego umiejętności, polepszy pewność siebie czy odkryje naturalną ciekawość świata. Nie tylko dorośli lubią praktyczne prezenty. Dzieci także potrafią cieszyć się dłużej czymś, co trafiło w ich gust czy zainteresowanie.

Jednak prezenty dla dzieci, to też czas spędzony z rodzicami, ten czas, którego mamy dla nich tak mało

Niejedno dziecko, czy nastolatek ucieszy się bardziej z wyjścia do kina i dużego popcornu, czy wybrania się do aquaparku całą rodziną niż kolejnej, drogiej, plastikowej zabawki.

Mniejszym nakładem finansowym można przygotować rodzinny wieczór filmowy z popcornem zrobionym w domu, czy wieczór „planszówek” spędzony w rodzinnym gronie. Tak naprawdę najlepszym prezentem dla naszych dzieci będzie czas, jaki im poświęcimy w dzień ich święta, czy to będzie wyjście gdzieś razem, czy wspólna zabawa nowym prezentem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here