Jakie zalety ma prasowanka dla dziecka?

0
397

Kreatywne zabawki są obecnie jednymi z najbardziej popularnych i nie można się temu dziwić. Nie tylko zachęcają dziecko do aktywności, ale też wciągają na długie zabawy i pomagają w wielotorowym rozwoju poprzez zabawę. W ten sposób rodzic może uczyć, a dziecko – czerpać przyjemność, nawet nie zauważając, że zdobywa kolejne umiejętności. Do takich zabawek należy właśnie prasowanka.

Jak działają koraliki do prasowania?

Koraliki do prasowania dla dziecka są przeznaczone do układania własnych wzorów na specjalnej podstawce. Dziecko może tworzyć własne obrazki albo wzorować się na szablonach, dostępnych w sprzedaży. Po ułożeniu wybranego obrazka rodzic powinien przykryć go papierem do pieczenia i wyprasować żelazkiem. Dzięki temu koraliki lekko się nadtopią, a następnie połączą w całość. Tak przygotowane muszą zostać odłożone do ostygnięcia, co utrwali gotowy obrazek.

Prasowanka – Kulki do Prasowania – sklep lotrzyk.pl: to właśnie w tym dziale znajdziesz nową kreatywną zabawkę dla swojego dziecka.

Koraliki, które rozwijają kreatywność

Po koraliki dla dzieci warto sięgnąć przede wszystkim ze względu na to, że pomagają w rozwijaniu kreatywności. Sprawiają, że dziecko samodzielnie tworzy obrazki, uczy się dobierania kolorów i tego, jak zaplanować wzór, aby w ostateczności faktycznie został uzyskany. Do każdego obrazka niewątpliwie potrzebny jest pomysł – i właśnie taka umiejętność jest najszybciej rozwijana za pomocą prasowanki.

Zdolności manualne

Każde dziecko rozwija swoje zdolności manualne wraz z tym, jak podnosi się jego wiek. Aby przyspieszyć ten proces i sprawić, że będzie potrafiło lepiej posługiwać się różnymi przedmiotami, warto zadbać o jego rozwój w tej kwestii. Prasowanka może idealnie się ku temu przysłużyć.

Dziecko musi schwytać każdy kolejny koralik palcami lub pęsetą. Dzięki temu uczy się precyzji i dokładności. Układając je na podkładce, również podnosi poziom swoich zdolności manualnych. Korzystanie z pęsety jeszcze bardziej przyczynia się do tego rozwoju, ponieważ zmusza dziecko do operowania prostym narzędziem.

Koncentracja i spostrzegawczość

Umiejętność łączenia ze sobą koralików tak, aby powstał obrazek, jest złożoną zdolnością. Jednak nikt nigdy nie zobaczy ostatecznego efektu, jeśli po prostu nie będzie w stanie dokończyć układania. Aby było to możliwe, dziecko powinno wykazać się cierpliwością,  a ponadto długotrwałą koncentracją. Tylko wówczas będzie w stanie doprowadzić swoje małe dzieło do końca. Jednocześnie samo jego tworzenie przy wysilonej uwadze sprawia, że zdolność koncentracji dziecka zaczyna wzrastać.

Analogicznie wygląda sprawa ze spostrzegawczością. Prasowanka wymaga wyszukiwania odpowiednich koralików w całej paczce różnych kolorów. Spostrzegawczość jest też dziecku potrzebna, by mogło wyłapać ewentualne błędy, jakie mogą mu się zdarzyć podczas układania. W ten sposób będzie bardziej wyczulone na każdy szczegół również w otaczającym go świecie, co na pewno korzystnie wpłynie na jego rozwój.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here