Wiosna to czas, kiedy oferta letnia większości organizatorów turystyki dziecięcej jest już gotowa. Sprzedaż już dawno rozpoczęta, a więc trzeba się pośpieszyć, aby dziecko miało zapewnione miejsce na wymarzonej kolonii. Rodzice głowią się gdzie w tym roku posłać swoją pociechę. Wybór nie jest łatwy. Dostępność turnusów i wybranych dat codziennie się zmniejsza pozostawiając coraz mniejszy wybór. Kolonie dla dzieci realizowane są w różnych malowniczych miejscach. Dostępne są kolonie nad morzem, w górach, nad jeziorami. Te ostatnie, czyli kolonie nad jeziorem, cieszą się przez wiele lat dużą, jeśli nawet nie największą, popularnością. Dzieci i rodzice doceniają ile atrakcji oferują ośrodki położone nad jeziorami – często posiadają one własne plaże, boiska, korty, hale sportowe, ścianki wspinaczkowe i wiele innych udogodnień.

Kolonie nad jeziorem odbywają się nad czystymi i bezpiecznymi akwenami. Kąpieliska są nadzorowane przez Sanepid. Większość ośrodków kolonijnych znajduje się na uboczu, pośród lasów. Takie obiekty zazwyczaj posiadają własne, strzeżone plaże oraz duży teren rekreacyjny. Ośrodki kolonijne nad jeziorami stwarzają idealne warunki do spędzenia w nich niepowtarzalnych, pełnych atrakcji wakacji.

Kolonie nad jeziorem będą odpowiednie dla dzieci już od szóstego roku życia. Górna granica to zazwyczaj trzynaście lat. Dla starszych dzieci bardziej właściwe będą obozy młodzieżowe, przeznaczone typowo dla młodzieży w wieku powyżej trzynastu lat. Wypoczynek nad jeziorem wiąże się z różnorodnymi aktywnościami. W związku właśnie z tym dostępnych jest bardzo dużo tematyk kolonii nad jeziorem. Dziecko może wybrać nad jeziorami obozy artystyczne, sportowe, survivalowe, aktorskie, muzyczne, żeglarskie, a także rowerowe, kajakowe czy nawet obozy gier RPG czy związane z kulturą Japonii. Rozpiętość tematyk jest ogromna – od fabularnych wyjazdów o tematyce Star Wars czy Harry Potter, aż do obozów gracza, obozów wspinaczkowych, nurkowych czy kitesurfingowych. Co roku organizatorzy przedstawiają nowe tematyki, podyktowane jest to zmieniającymi się modami oraz filmami i grami, które właśnie są na topie.

Oferta Organizatorów Turystyki Dziecięcej zawiera kolonie nad jeziorem (np.: https://www.kogis.pl/regiony/nad-jeziorem/ ) tematyczne oraz ogólne. Wśród tych ogólnych znaleźć można takie oferty jak między innymi ,,WODNE WAKACJE PEŁNE PRZYGÓD” nad jeziorem Drawsko czy też ,,SŁONECZNE WODNE WAKACJE” nad jeziorem w Hartowcu. Program takich kolonii to prawdziwy mix zabaw i sportów. Dzieci uczestniczą w rozgrywkach sportów świetnie im znanych jak piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna, koszykówka, badminton, tenis stołowy. Na koloniach nad jeziorem obozowicze mają okazję spróbować również aktywności mniej znanych. Są to między innymi: kajakarstwo, siatkówka wodna, paintball, żonglerka, chodzenie na szczudłach, tchoukball, slackline, łucznictwo, skimboard, aquafitness i wiele więcej. Program ogólnych kolonii nad jeziorem zawsze jest bardzo bogaty. Dzieci nie mają czas na nudę. Cały dzień jest wypełniony ciekawymi zajęciami.

Kolonie nad jeziorem

Tematyczne kolonie nad jeziorem to między innymi kolonie: sportowe, artystyczne, survivalowe, językowe i inne. Sportowe kolonie nad jeziorem to między innymi kolonie żeglarskie, kolonie windsurfingowe, kolonie piłkarskie, kolonie tenisowe, kolonie nurkowe, kolonie taneczne, kolonie jeździeckie i tym podobne. Artystyczne kolonie nad jeziorem często powiązane są z plastyką, malarstwem, rysunkiem oraz rzeźbą. Są na rynku również artystyczne kolonie nad jeziorem dla dzieci związane z aktorstwem, teatrem, muzyką, musicalem. Survivalowe kolonie nad jeziorem to nic innego jak szkoła przetrwania. Survival często łączony jest z paintballem, quadami, ASG. To idealne kolonie dla małych komandosów. Wśród językowych kolonii nad jeziorami najwięcej jest tych związanych z językiem angielskim. Kolonie nad jeziorem to również kolonie przygodowe, kolonie maluszkowe, kolonie z LEGO, kolonie tylko dla dziewczynek, kolonie tylko dla chłopców, kolonie kulinarne i wiele więcej.

Kolonie nad jeziorem odbywają się w różnych regionach Polski. Najpopularniejsze realizowane są na Mazurach, na Kaszubach, w Borach Tucholskich oraz na Pojezierzu Drawskim. Dzięki tak różnorodnej ofercie każdy rodzic może posłać swoje dziecko na kolonie realizowaną w niedalekiej odległości od swojego miejsca zamieszkania.

Kolonie nad jeziorem będą odpowiednie dla każdego dziecka. Tematyk jest tak wiele, że każde znajdzie idealną ofertę dla siebie. Bezpieczeństwo, mnóstwo atrakcji, ciekawe aktywności, zabawy, kąpiele w jeziorze, wycieczki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, świetna atmosfera – to wszystko gwarantują kolonie nad jeziorami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here