Sporo rodziców zastanawia się jaka muzykę puszczać swoim dzieciom. Niektóre dzieci są bardzo muzykalne i uwielbiają śpiewać, inne niekoniecznie. Każde dziecko jednak potrzebuje melodii do prawidłowego rozwoju. Dźwięki bardzo stymulują słuch i są potrzebne.

Dowiedziono, ze rodzaj muzyki jakiej słuchamy, wpływa na nasz nastrój i zachowanie. dobrze jest więc mieć świadomość, jaką muzykę włączać sobie o określonej porze dnia. Rano przyda się muzyka, które doda energii, a na wieczór można puścić dźwięki, które wyciszają i uspokajają. Skoro muzyka ma wpływ na dorosłych, nie inaczej rzecz się ma w przypadku dzieci. one również są bardzo podatne na melodie. Dlatego warto się zastanowić i samodzielnie określić sposób, w jaki reaguje dziecko na muzykę. Na wieczór dobrym rozwiązaniem jest muzyka relaksacyjna dla dzieci. Jeśli zupełnie nie mamy pojęcia jaki to rodzaj muzyki, bo sami takiej nigdy nie słuchaliśmy, możemy się posiłkować kanałem youtube, na którym mamy ogromną różnorodność treści muzycznych.

Muzyka relaksacyjna dla dzieci

Muzyka relaksacyjna dla dzieciMałe dzieci potrafią już mieć swoje ulubione melodie, które bardzo dobrze się im kojarzą. Warto określić rodzaj upodobań naszych pociech. Dobrym sposobem na wyciszenie niemowlaka czy starszego dziecka jest puszczanie przed snem kołysanek. Zwykle są one bardzo spokojne i ułatwiają wprowadzenie codziennej wieczornej rutyny do planu dnia.

Jeśli maluch zamiast tego domaga się bajek, trzeba być konsekwentnym i pamiętać, że zbyt duża ilość materiałów video w przypadku młodego jeszcze widza jest niekorzystna dla jego mózgu, a właściwie rzecz ujmując nawet szkodliwa. Zbyt duża ilość bodźców wzrokowych i słuchowych powoduje, że mózg się męczy i nie ogarnia tego, co jest przedstawiane na ekranie monitora.

Muzyka jest ważnym elementem w rozwoju i nie należy jej ograniczać, warto ją puszczać na odtwarzaczu, a jeśli go nie mamy to na komputerze, dobrze jest przy tym tańczyć i bawić się. Chodzi o to, aby dziecko rozumiało, że słuchanie muzyki nie oznacza bezmyślnego patrzenia w ekran monitora.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here