Przed zakupem zabawki dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jego zainteresowania i zdolności manualne. Dzieci lubią kolorowe i świecące elementy, jednak nie warto się tym kierować. To jedynie wzmacnia bodźce odbierane przez malucha, samo w sobie nie jest niczym rozwijającym. Najlepszym wyborem są zabawki edukacyjne dla 3 latka. Nie tylko uczą, ale też śmieszą, bawią i skutecznie rozwijają umiejętności dziecka oraz jego zainteresowania.

Puzzle – najprostszy i najlepszy wybór

Puzzle jako zabawki edukacyjne dla 3 latka są wyborem oczywistym i zawsze trafionym. Zabawa nimi przynosi wiele korzyści dla malucha. Podczas układania dziecko uczy się cierpliwości, staranności i rozpoznawania obrazów. Poza tym układanie puzzli wzmacnia wyobraźnie przestrzenną dziecka i rozwija jego motorykę. Jest to także świetna okazja do wspólnego spędzania czasu. Dla dziecka bardzo ważne są pochwały, szczególnie od rodziców, a podczas układania puzzli zdarza się ku temu okazja. Tematykę puzzli należy wybrać zgodnie z zainteresowaniami malucha. Co więcej, aby były one skuteczną zabawką edukacyjną dla 3 latka, muszą mieć odpowiedniej wielkości elementy. Nie mogą być one za małe, ale też nie może ich być mało. Polecane zestawy to takie wyposażone w około 35 elementów.

Zabawki interaktywne i kreatywne

Zabawki edukacyjne dla 3 latka zawsze są związane z pracą kreatywną. Nie da się tego ukryć. Uczą one dzieci twórczego myślenia i zależności przyczynowo-skutkowych. Przy zabawie maluchy stają się wytrwalsze oraz trafiają na mnóstwo nieoczywistych pomysłów. Wśród edukacyjnych zabawek dla 3 latków można wymienić wodne kolorowanki, różnorodne koraliki do nawlekania, markery do stemplowania i klocki konstrukcyjne. Każde z tych akcesoriów daje dzieciom mnóstwo radości, przy tym je rozwijając.  Wodne kolorowanki uczą nazw kolorów oraz cierpliwości.

Maluch chętnie je wypełnia, wiedząc, że może pokolorować je, jak tylko chce. Z kolei różnokolorowe koraliki przypadają do gustu dziewczynkom. Zazwyczaj wykonują z nich piękne ozdoby, takie jak bransoletki, czy naszyjniki. Dodatkowo używanie stempelków lub naklejek wzmaga rozwój motoryki małej u dzieci. Z kolei klocki konstrukcyjne dla 3 latków to bardziej zaawansowane puzzle. Elementy w zestawach zawsze są większe, efekt finalny umieszczono na opakowaniu, a zadaniem malucha jest złożenie części ze sobą. Po ciężkiej i kreatywnej pracy jego oczom ukaże się traktor, samochód lub kolejka górska. Zależne jest to od wybranego zestawu i zainteresowań dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here