Święta zbliżają się wielkimi krokami, a większość z nas wciąż nie ma pomysłu na prezent dla swoich pociech.  W listach do Świętego Mikołaja dzieci nie zawsze uwzględniają ich realne zachcianki i potrzeby, więc w większości przypadków musimy poradzić sobie z tym sami. W końcu nie chcemy, żeby pod świątecznym drzewkiem znalazło się coś, co nie przyniesie radości naszym bliskim. Dziesiątki, a nawet setki reklam nie pomagają w podjęciu słusznej decyzji, ponieważ w doborze prezentu istotny jest indywidualizm i charakter.

Dobór prezentu, a natura dziecka

Oczywistą rzeczą jest, że nie każdy prezent jest idealny dla każdego. I nie chodzi tutaj tylko o płeć czy wiek, gdyż już dawno przyjęto, że niezbyt trafnym wyborem dla chłopca będzie lalka, a dla dziewczynki – samochodzik na ster. W dużej mierze jednak należy zwracać uwagę na predyspozycje naszych pociech. Wbrew pozorom zabawki nie pełnią tylko funkcji wyglądowej, jednak istotne są ich funkcje edukacyjne. Dzieci uwielbiają uczyć się przez zabawę, jednak pytanie w jaki sposób. Przed jakimkolwiek zakupem zabawki rodzic powinien przeanalizować, jakie rodzaje zabawek przynoszą jego dziecku największą frajdę. Niektóre maluchy już od samego początku pokazują, że mają dobre umiejętności manualne, inne świetnie wykazują ich bujną wyobraźnie, a jeszcze innym łatwo przychodzi przyswajanie nowego słownictwa.

Kreatywne i bezpieczne zabawki dla dziecka

Jakie zabawki sprawdzą się dla dziecka w każdym wieku?

Przede wszystkim takie, które mogą zarówno pobudzić kreatywność jak i zainteresowanie światem u dziecka. Zabawki Piko są tego dobrym przykładem. Pozwalają poznać specyfikę oraz zasady działania wszelakich konstrukcji począwszy od pociągów i torów kolejowych, a kończąc na popularnych budowlach będących niemal w każdej miejscowości takich jak posterunek policji czy kościół. Innym pomysłem na ciekawy prezent mogą być logiczne gry planszowe lub też gry manualne. Rozwijają one w dużym stopniu wyobraźnię, wpływają na zręczność oraz pozwalają wspólnie spędzać czas w rodzinnym gronie. Ciekawym pomysłem jest również inwestycja w zabawki, które w przyszłości mogą przyczynić się do obrania drogi zawodowej dziecka. Mowa tutaj o zabawkowych odpowiednikach kuchenki z piekarnikiem, o zestawie małego mechanika czy też chemika. Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie któryś z tych zestawów skłoni pociechę do zainteresowania się daną dziedziną.

Zabawa to jedno, bezpieczeństwo – drugie

Warto pamiętać, aby zabawki, które dzieci dostaną od nas w prezencie były w stu procentach bezpieczne. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy posiadają one atest. Te, które go mają, będą dobre jakościowo. Gdy dziecko jest jeszcze bardzo młode, trzeba mieć na uwadze, by nasz podarunek nie zawierał małych odczepianych elementów, te z reguły mogą zostać połknięte przez dziecko, czego byśmy oczywiście nie chcieli. Nie mniej istotny jest rozmiar, kształt i ciężar. W przypadku zbyt ciężkiego i dużego przedmiotu – może on spaść na stopę i uszkodzić zdrowie pociechy. Z kolei gdy jego kształt będzie zbyt ostry, dziecko może się pokaleczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here