Kiedy rodzi się dziecko, jest to wyjątkowy czas dla rodziców. Przed nimi wiele niezwykłych chwil. Jeśli jeszcze nie przygotowali wszystkiego na przyjęcie dziecka, muszą to zrobić jak najszybciej. Pewne rzeczy nie mogą czekać. Pieluchy, wózek kilka ubranek, łóżeczko, jeśli rodzice planują, że dziecko będzie w nim spało. Może się jednak okazać że bobas nie będzie chciał spać w łóżeczku tylko razem z rodzicami, jest to szczególnie częste przy karmieniu piersią. niemowlak potrzebuje bardzo dużo bliskości i ciepła. Ważnym zakupem jest również nosidełko dla dziecka. Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić jego brak. Jest konieczne podczas podróży samochodem.

Fotelik i nosidełko dla dziecka

Fotelik i nosidełko dla dzieckaCzasami dziecko lubi w nim siedzieć, staje się ono wtedy rzeczą do dziennego użytku, a nie tylko fotelikiem w trakcie podróży. Kiedy jesteśmy w sklepie i zastanawiamy się, jakie nosidełko wybrać warto sugerować się jego funkcjonalnością, wagą i ceną. Nosidełko ma spełniać pewne kryteria bezpieczeństwa i wszystkie dostępne na rynku spełniają wymogi bezpieczeństwa. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób zapinania pasów bezpieczeństwa. Ważne jest, żeby to zapięcie było wygodne dla niemowlaka, w każdym foteliku tego typu jest regulacja tych pasków, warto się nauczyć, jak prawidłowo i szybko regulować te paski.

Dobrze jest posiłkować się opiniami innych rodziców, niewygodny fotelik może sprawić, że dziecko będzie płakało, szczególnie podczas dłuższych podróży. Nosidełko powinno być tak wyprofilowane, żeby być bezpieczne dla kręgosłupa, który wciąż się jeszcze kształtuje u takiego malucha. Dla wielu rodziców decydująca będzie również cena. Niektóre foteliki potrafią naprawdę sporo kosztować, trzeba jednak pamiętać żeby nie popadać w skrajności, bo każdy fotelik dostępny w sklepie spełnia wymogi bezpieczeństwa, w przeciwnym razie nie był by dopuszczony do handlu. Chodzi o życie i zdrowie dzieci, nie ma tu więc miejsca na pomyłki, projektanci i producenci nie idą w tej dziedzinie na kompromisy. Fotelik trzeba dobrze zapiąć w samochodzie, żeby spełniał swoją rolę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here