Dla wielu kobiet ujrzenie dwóch czerwonych kresek na teście ciążowym jest spełnieniem najskrytszych marzeń. Wiele z nich posiada instynkt macierzyński już w młodym wieku, do innych przychodzi on nieco później. Oczywiście po pierwszej euforii, że w ogóle udało się zajść w ciążę, przychodzą nieraz wątpliwości oraz pytania.

Jednym z najczęściej zadawanych sobie pytań jest to o płeć dziecka

Warto wiedzieć, że płci dziecka nie da się sobie zaplanować. Co prawda istnieją pewnego rodzaju badania, które wskazują na większe prawdopodobieństwo danej płci, jeśli w określonym momencie cyklu dojdzie do poczęcia. Plemniki odpowiedzialne za poczęcie dziewczynki są silniejsze i mogą przeżyć dłużej niż te determinujące płeć męską. Jeśli zatem do współżycia dochodzi na kilka dni przed owulacją, jest większe prawdopodobieństwo, że urodzi się dziewczynka. Być może jest ktoś komu płeć dziecka, zaplanowana w ten sposób się sprawdziła, jednak lepiej na nic się nie nastawiać i prosić tylko o to, aby dzieciątko urodziło się zdrowe.

W społeczeństwie panują również bardzo ciekawe przesądy na temat tego, jaka będzie płeć dziecka

Płeć dzieckaJeśli kobieta ma ochotę na słodycze w czasie ciąży, wówczas przepowiada to dziewczynkę, jeśli na słone – urodzi chłopca. Kolejnym ciekawym przypadkiem, jest definiowanie płci poprzez ocenę kształtu brzuszka przyszłej mamy. Mówi się, że jeśli brzuszek jest bardzo wystający, szpiczasty, wówczas będzie to chłopak. Brzuszek rozlany na boki wskazuje na dziewczynkę. Oczywiście, płeć dziecka nie może zostać określona nigdy inaczej niż poprzez badanie USG. Co ciekawe, również ono czasem się myli. Czasem rodzice nastawieni na konkretną płeć dziecka, w dniu jego narodzin przeżywają ogromny szok. Oczywiście, dziś w gabinetach ginekologicznych funkcjonuje coraz lepszy i dokładniejszy sprzęt, więc pomyłki te zdarzają się naprawdę rzadko. Zazwyczaj, jeśli lekarz powie, że będziemy mieć dziewczynkę, to rzeczywiście urodzi się nam córeczka, a jeśli zauważy na USG chłopca, to będzie synek. Płeć dziecka najczęściej określa się około dwudziestego tygodnia ciąży, podczas badań połówkowych. Wcześniejsze prognozy mogą być znacznie mylące, dlatego wielu lekarzy wstrzymuje się z mówieniem o tym przed upływem 20 tygodnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here