Jakie rozrywki umysłowe zaproponować dzieciom? Propozycji jest sporo. Można kupić różne czasopisma i zeszyty z różnymi zagadkami, zadaniami, krzyżówkami – wszystko dostosowane do różnych przedziałów wiekowych dzieci. Co m.in. można zaproponować najmłodszym i nieco starszym dzieciom? Np. rebusy dla dzieci. Rebusy mają różną trudność – niektóre wcale nie wymagają umiejętności czytania, a inne jedynie znajomości tylko niektórych literek. Dzięki temu można też poduczyć dzieci czytania.

Rebusy dla dzieci

Rebusy dla dzieciRebusy są też mniej i bardziej skomplikowane. Oczywiście warto zaczynać od tych najłatwiejszych, niezależnie od tego, w jakim wieku dane dziecko zaczyna swoją przygodę z rebusami. Chodzi o to, aby dziecko szybko zrozumiało, na czym rozwiązywanie rebusów polega. Chodzi tu o odgadywanie pewnego znaczenia za pomocą obrazków oraz – ewentualnie – wymiany liter z odgadniętego obrazka na inne. W ten sposób powstaje całkiem nowy sens. Czasem rozwiązaniem rebusu jest jedno słowo, innym razem jakieś wyrażenie lub nawet całe zdanie. Za każdym razem to świetna zabawa. Dzieci odkrywają całkiem nowe rzeczy oraz sposób ich zakodowania pod obrazkami, które często nie mają nic wspólnego ze znaczeniem rozwiązania rebusu.

Czy rebusy są dla dzieci atrakcyjne?

Rebusy dla dzieci pomagają nabyć nowe umiejętności i rozwijać wyobraźnię. Dzieci uczą się też myśleć w całkiem nowy sposób oraz rozwiązywać problemy. w przyszłości zaowocuje to łatwiejszym rozwiązywaniem niektórych zagadek i zadań już na poziomie szkolnym. Niektóre mamy zastanawiają się, czy ich dzieci poradzą sobie z rebusami. Absolutnie nie trzeba mieć wątpliwości. Wystarczy zaproponować dziecku na początek łatwy rebus i dać szansę na działanie. Można też najpierw rozwiązywać rebusy z dzieckiem. Czy wszystkie dzieci lubią rebusy? Na pewno nie, ale nie ma się czym martwić. W końcu każde dziecko jest inne i lubi inne zagadki. Jednak warto chociaż zachęcić pociechę, aby sprawdziła, czy będzie się dobrze bawić przy ich rozwiązywaniu, czy nie. Mimo wszystko warto jednak zapoznać dzieci z rebusami.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here