Rozwój dziecka w pierwszych lata życia jest bardzo ważny. To istotny czas. Dwunastomiesięczny maluch posiada wiele umiejętności. Mierzy już siedemdziesiąt pięć centymetrów i waży jedenaście kilogramów. Potroiła się trzykrotnie jego waga urodzeniowa.

Roczne dziecko

Roczne dzieckoRoczne dziecko jest coraz sprawniejsze. Zaczyna pokazywać przedmioty paluszkami. Rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. Rozumie proste polecenia rodziców lub innych osób z otoczenia. Potrafi, chodzić trzymając, się innych osób za rękę. Niektóre dzieci, potrafią same przejść małe odległości. Roczne dziecko wypowiada już pojedyncze słowa: mama, tata, baba, nie. Bez najmniejszych trudności, rozpoznaje znajome mu osoby. Przed swoimi pierwszymi urodzinami, mały człowiek coraz więcej potrafi i rozumie. Samodzielnie wstaje i siada. Przemieszcza się z miejsca na miejsce. Rodzice muszą być bardzo uważni i ciągle dbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Maluch zaczyna uciekać.
W dwunastym miesiącu życia bardzo ważny jest, trening małych dłoni. Dziecko powinno, ćwiczyć układając, klocki lub inne przedmioty. Zabawki powinny być kreatywne i przystosowane do wieku dziecka. Kolorowe zabawki stymulują mózg dziecka. Wspomagają jego rozwój. Wspólna zabawa jest bardzo ważna. Najlepsza jest ta, która wspomaga rozwój ruchowy. Roczne dziecko rozwija w sobie umiejętności: motoryczne, poznawcze, społeczne i komunikacyjne. Zachęcajmy maluszka do zabawy i rozmawiajmy z nim. Maluch powinien poznawać jak najwięcej nowych słów. Im więcej mu czytamy i śpiewamy, tym większy będzie jego zasób słów w przyszłości.

Emocje rocznego dziecka

Roczne dziecko nie panuje nad swoimi emocjami. Denerwuje się i wpada łatwo w złość, gdy coś mu się nie udaje. To zupełnie naturalne. Jeżeli w pierwszych miesiącach życia dostał, łyżeczkę do ręki teraz będzie umieć, samodzielnie jeść. W dwunastym miesiącu życia, ciekawy świata maluch nie jest już niemowlakiem. Musimy pamiętać, że każdy osesek rozwija się w swoim tempie. Gdy w rozwoju dziecka coś nas niepokoi, zapytajmy lekarza pediatrę o radę. Lekarz odpowie na wszystkie nasze pytania. Dziecko w tym wieku nie będzie samo korzystało, z toalety, nie będzie słuchało wszystkich naszych poleceń i nie będzie bawiło się w jednym miejscu. Roczne dziecko to mała indywidualność. To nowy mały człowiek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here