Dziecko to  największy skarb każdego rodzica. Nic dziwnego, że chcemy je chronić przed otaczającym światem tak długo, jak się da. Niestety często sama pociecha nie ułatwia sprawy – ciekawe świata dziecko potrafi oddalić się od opiekunów w poszukiwaniu przygód i nawet się nie obejrzeć. Dla rodziców jest to zazwyczaj ciężki orzech do zgryzienia – w końcu ciężko jest upilnować każdego kroku.

Z pomocą przychodzi lokalizator GPS dla dziecka – małe urządzenie, które pokaże bieżącą pozycję osoby monitorowanej. Jednym z najlepszych na rynku jest IKOL SPOT – nie większy od pudełka zapałek, lekki, a do tego obsługiwany z aplikacji mobilnej. Jak działa? W jakich okolicznościach przyda się najbardziej? Zapraszamy do lektury artykułu, gdzie odpowiemy na te i inne pytania.

Lokalizator GPS dla dziecka – jak działa?

Lokalizator GPS dla dziecka IKOL SPOT to urządzenie, które cechuje przede wszystkim mały rozmiar. Jego wymiary to zaledwie 36 x 67 x 22 mm. Jest więc niewiele większy niż paczka zapałek, a zdecydowanie mniejszy od smartphone’a. Dzięki temu można schować go niemalże wszędzie – w plecaku, torbie, w kieszeni, a nawet wszyć w podszewkę kurtki. Jeśli jednak dziecko jest wystarczająco dużo, by zrozumieć, że w ten sposób dbacie o jego bezpieczeństwo, można z powodzeniem zawiesić go na pasku lub smyczy.

IKOL SPOT ma zasadę działania dokładnie taką, jak samochodowe lokalizatory GPS. Odbiera sygnał z satelity i na tej podstawie wyznacza pozycję. Dzięki załączonej karcie SIM przesyła dane do zintegrowanej aplikacji mobilnej IKOL Tracker, dzięki której w kilka chwil zlokalizujesz swoje dziecko na mapie.

Lokalizator GPS dla dziecka posiada kilka ważnych funkcji, które będzie sobie cenił każdy rodzic. Pierwszą jest możliwość zaznaczenia geo sfery – gdy dziecko ją opuści, lokalizator wyśle powiadomienie do wybranych osób. Wiadomość przyjdzie wybranym kanałem – powiadomieniem w aplikacji, SMS-em lub e-mailem.

W przeciwieństwie do smartphone’a, który też oferuje opcje lokalizacji, IKOL SPOT trzyma baterię przez 7 dni. Oznacza to, że dziecko na wyjeździe na obóz czy kolonie nie będzie zmuszone by go ładować, ewentualnie będzie trzeba to zrobić tylko 1 raz. To ważna funkcja, ponieważ im więcej uwagi trzeba poświęcać urządzeniu, tym większe prawdopodobieństwo, że się o tym zapomni.

Ostatnią z funkcji lokalizatora GPS dla dziecka jest przycisk SOS. Jest to opcja dla starszych pociech – w momencie, w którym zauważą niebezpieczeństwo lub poczują się zagrożone, naciskają taki guzik i lokalizator wysyła wiadomość do wybranych osób. W takich sytuacjach szybka interwencja opiekunów może okazać się kluczowa dla bezpieczeństwa dziecka.

Kiedy lokalizator GPS IKOL SPOT będzie najbardziej przydatny dla dziecka i rodziców?

Oczywiście na pierwszym miejscu przydatnych sytuacji, w których pomoże lokalizator GPS dla dziecka są wszelkie wyjazdy, kolonie, obozy, półkolonie, czyli miejsca, gdzie dziecko przebywa bez opieki rodzica. Jednak to nie jedyne zastosowania! Lokalizator IKOL SPOT przyda się także na co dzień szczególnie dla dziecka, które samo podróżuje do i ze szkoły. Rodzic może podglądać, czy bezpiecznie dotarło, natomiast w czasie lekcji sprawdzać czy na pewno jest na zajęciach.

Warto też wyposażyć dziecko w lokalizator GPS na zagraniczne wycieczki, nawet jeśli podróżuje z rodzicami. Zgubienie w obcym państwie przy barierze językowej może przynieść nie lada zmartwień opiekunom, ale też może być bardzo ciężkim przeżyciem dla samego dziecka, które nie będzie potrafiło poprosić o pomoc.

Swoboda czy kontrola? Z lokalizatorem GPS IKOL SPOT możesz mieć jedno i drugie!

Wyposażenie dziecka w lokalizator GPS może być uznawane za przesadną kontrolę i ograniczenie jego swobody. Jednakże wcale tak nie jest, ponieważ nadrzędnym celem jest tutaj bezpieczeństwo pociechy. Dziecko nawet nie musi wiedzieć o tym, że jego pozycja jest monitorowana – w ten sposób nie ograniczy się jego swobody i będzie mogło czuć się bardziej niezależne, lecz przy tym w odpowiedni sposób zaopiekowane.

Sprawdź IKOL SPOT i zabezpiecz swoje dziecko lokalizatorem GPS!

IKOL SPOT będzie najlepszym wyborem lokalizatora GPS dla dziecka. Ze względu na swoje zalety może towarzyszyć maluchowi i starszej pociesze na co dzień, a zmartwienia rodziców pójdą w niepamięć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przenośnego modułu GPS, koniecznie sprawdź stronę ikol.pl na której znajdziesz wszystkie informacje i inne zastosowania urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here