Przed wyjściem na zimowy spacer należy przygotować dziecku odpowiednie ubranko, które zabezpieczy jego delikatną skórę przed mrozem, niską temperaturą, wiatrem i opadami śniegu. Najlepiej sprawdzi się tutaj tzw. ubiór na cebulkę. Kilka warstw różnych ubrań pozwoli zawsze coś ściągnąć, gdyby maluchowi zrobiło się zbyt gorąco lub pogoda nagle uległaby poprawie. Jak ubrać dziecko zimą? Oto krótki poradnik dla rodziców. Na pewno każdy opiekun na nim skorzysta.

Sporo zależy także od wieku dziecka i ogólnych okoliczności. Jeżeli maluszek będzie przewożony w wózku lub spacerówce, lepiej zaopatrzyć go w coś cieplejszego i na wszelki wypadek schować do pojazdu dodatkowy szalik lub parę grubszych rękawiczek. Ciało w bezruchu wychładza się szybciej od tego, które jest aktywne. Jeśli zatem dziecko na spacerze będzie samodzielnie chodzić, biegać i się bawić, nie trzeba nakładać na niego kilku warstw różnych puchowych swetrów. W takiej odzieży prędzej się ono zagrzeje. A przegrzewanie organizmu też nie jest dobre.

Nieco innych zasad trzeba się trzymać w przypadku, gdy dziecko ma być przewożone samochodem. W aucie zazwyczaj jest dość ciepło. Gdyby temperatura jakimś cudem miała w nim spaść, zawsze można ją przecież bez problemu podnieść. W przypadku podróży autem dobrym wyborem będzie chociażby zwykła kurtka i spodenki wykonane z grubszego materiału. Oczywiście zaraz po wejściu do pojazdu odzież wierzchnią należy ściągnąć z ciała dziecka, by nie było mu ani zbyt gorąco, ani niewygodnie. Nie należy też za bardzo podkręcać temperatury we wnętrzu auta. Taka „sauna” nie jest korzystna dla zdrowia.

Jak ubrać dziecko zimą? Ważny jest nie tylko rodzaj ubrań, ale także ich jakość, a zwłaszcza jakość kurtki i butów. Oba te wyroby powinny być wykonane z materiału nieprzemakalnego. Muszą też być odpowiednio ciepłe. Na pewno warto też poszukać kurtki zawierającej dodatkowe ściągacze lub gumki, dzięki którym można będzie opatulić dziecko nieco ciaśniej, zabezpieczając je przed wiatrem. Buty muszą być natomiast wykonane z dobrego materiału wyścielonego od środka dodatkowym futerkiem lub puchem. Najwięcej ciepła ucieka bowiem właśnie przed stopy. A to znaczy, że muszą być one najlepiej chronione.

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak ubrać dziecko zimą, powinien zdecydowanie postawić na strój na cebulkę. Jest to opcja najwygodniejsza i najbezpieczniejsza. Kilka warstw różnych ubrań pozwoli w razie czego zawsze którąś z nich ściągnąć. Daje to gwarancje, że dziecku nie będzie za ciepło.

Więcej: https://pavonada.com/14-chlopiec

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here