Jedną z zabawek, która staje się coraz popularniejsza w naszym kraju, jest właśnie samochód na akumulator. Na naszym rynku pojawiają się coraz to nowe modele, a zabawki tego typu bardzo popularne są w przypadku poszukiwań prezentów dla bliskiego nam dziecka. Ogromny wybór i duże różnice cenowe sprawiają jednak, że wybór odpowiedniego modelu samochodu na akumulator nie jest zadaniem prostym – co wiec warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

Samochody jednoosobowe oraz dwuosobowe

Na samym początku powinniśmy zdecydować, czy interesuje nas właśnie samochód jedno, czy dwuosobowy. Poza oczywistą różnicą, w tym przypadku warto również zwrócić uwagę na inne aspekty. Najważniejszym, naszym zdaniem, jest maksymalna prędkość tych pojazdów. Jednoosobowy samochód na akumulator, z racji tego, że musi wieźć tylko jednego pasażera, zazwyczaj może osiągać prędkości dość znaczne, sięgające nawet 10 km/h. W przypadku pojazdów dwuosobowych osiąganie takiej szybkości raczej nie będzie możliwe (oczywiście w momencie, w którym w samochodzie mamy dwójkę dzieci) – w takim przypadku zazwyczaj możemy liczyć na prędkość wynoszącą maksymalnie 5-6 km/h.

auta na akumulator

Oczywiście samochody dwuosobowe posiadają znacznie większy udźwig niż ich jednoosobowe odpowiedniki.

Waga, wzrost, wiek dziecka

Poszczególne pojazdy nie są uniwersalne, posiadają one bowiem zazwyczaj określoną maksymalną wagę, wzrost oraz wiek dziecka, które może się nimi poruszać. Podczas zakupów zdecydowanie powinniśmy zwrócić na to uwagę. Co równie ważne, pomyślmy o zakupie samochodu na akumulator jak o zabawce na naprawdę długi okres czasu, dlatego w przypadku wagi, wzrostu i wieku dziecka powinniśmy zachować odpowiedni zapas, dzieci w końcu rosną naprawdę szybko, podobnie jest z przybieraniem kolejnych kilogramów. Nie chcemy chyba, żeby samochód po kilku miesiącach okazał się za mały lub miał zbyt małą moc?

W takim przypadku warto postawić na modele, które posiadają nawet 10-15 kilogramów zapasu. Dzięki temu będziemy pewni, że samochód będzie mógł służyć pociechom naprawdę długo. Podobnie powinno być z wzrostem (przynajmniej kilkanaście centymetrów) oraz wiekiem (przynajmniej 2 lata). W takiej sytuacji kupimy zabawkę na długi okres i nie trzeba będzie szybko wymieniać jej na nową.

Bezpieczeństwo, komfort oraz funkcje dodatkowe

Jeżeli nasze dziecko nigdy wcześniej nie miało styczności z zabawkami tego typu, powinniśmy zdecydować się na opcję jak najbardziej bezpieczną. W tym przypadku kluczowa będzie m.in. prędkość maksymalna pojazdu – nie powinna być ona zbyt duża, zamiast wspomnianych wcześniej 10 km/h, znacznie lepiej zdecydować się na pojazd, gdzie wartość ta wynosi około 5 km/h. Warto również postawić na samochód na akumulator wraz ze specjalnym pilotem, dzięki czemu będziemy mogli zdalnie sterować takim pojazdem. Będzie to opcja pożądana w momencie, w którym np. dziecko będzie miało problemy z kierowaniem pojazdem lub rozpędzi się zbyt mocno i będziemy chcieli je zatrzymać.

Warto również zdecydować się na system soft start, dzięki czemu samochód będzie rozpędzał się powoli, co będzie nie tylko komfortowe, lecz również znacznie bezpieczniejsze, niż typowo, zero-jedynkowe przyśpieszenie samochodu. Opcja ta wskazana jest zdecydowanie dla dzieci młodszych lub takich, które z autami na akumulator nie miały wcześniej styczności.

Akumulatory

Kolejny aspektem są oczywiście akumulatory danych pojazdów. Pamiętajmy – im większe będzie jego napięcie, tym najprawdopodobniej szybciej będzie mógł poruszać się nasz pojazd. Samochody na akumulatory najczęściej wyposażone są w jeden lub dwa akumulatory, o napięciu wynoszącym od 6 do 12 V. Nie zapominajmy również o sprawdzeniu pojemności samych akumulatorów – im będzie ona większa, tym dłużej będzie mogła trwać sama zabawa, lecz również akumulator takie prawdopodobnie będzie dłużej się ładował. Zazwyczaj czas ładowania akumulatorów, które wykorzystywane są w samochodach tego typu, trwa od 12 do nawet 30 godzin.

Samochód konkretnej marki

Pamiętajmy również o tym, że w wielu przypadkach bardzo duże znacznie może mieć marka danego samochodu. Podobnie jak w przypadku prawdziwych odpowiedników, mamy możliwość zdecydowanie się na modele BMW, Suzuki oraz wielu innych producentów. Jako dorośli doskonale rozumiemy, że część z nas jest fanami danych marek, część z nich jest też bardziej prestiżowa niż inne – w przypadku pojazdów dla dzieci jest podobnie. Można oczywiście domyślać się, że mały kierowca będzie chciał mieć samochód takiej marki, jak np. jego tata. W takim przypadku warto zapytać naszą pociechę o to, jakiej marki samochód chciałby mieć najbardziej. Może okazać się, że konkretny produkt sprawi mu znacznie więcej radości niż inny, pomimo tego, że ten drugi będzie np. droższy i szybszy.

Pamiętać należy również o tym, że samochody produkowane są również stricte dla dziewczynek. W tym przypadku marka może nie mieć tak dużego znacznie, będzie liczyć się jednak to, że samochód… jest po prostu różowy czy posiada inny, niestandardowy kolor. Oczywiście z zakupem takich pojazdów nie ma problemu. Można zdecydować się również na auta, które oferować będą nam bajkowe motywy, co sprawdzi się zarówno w przypadku dziewczynek, jak i młodszych chłopców.

Inne dodatki

Na końcu warto wiedzieć, że samochody posiada również inne dodatki. Klakson czy radio z możliwości odtwarzania plików MP3 to aspekty, o który warto pomyśleć, ponieważ zdecydowanie podniosą one atrakcyjność zabawy.

Gdzie kupić samochód na akumulator?

Zdecydowanie zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu Zabawki-gry.pl – posiadają oni naprawdę znakomitą ofertę, a same pojazdy oferowane są w bardzo dobrych cenach. Można zakupić u nich pojazdy w różnym budżecie, dlatego na pewno każdy znajdzie tutaj taki, który spełni jego oczekiwania. W sklepie istnieje również opcja zakupu dedykowanych tablic rejestracyjnych z imieniem dziecka, co na pewno sprawi, że będzie ono jeszcze bardziej zadowolone z prezentu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here