Czym powinny charakteryzować się dobre dziecięce buty do tenisa?

0
1341

Dzieci często mają różne pasje, które zmieniają się w ciągu ich dojrzewania. Niektóre są widoczne już od najmłodszych lat, a niektóre przychodzą w wieku nastoletnim. Dla gry w tenisa wiek nie ma aż takiego znaczenia. Znaczenie mają za to odpowiednio dobrane dziecięce buty do tenisa. Najważniejsze jest, aby dziecko czuło się w nich wygodnie i aby spełniały swoją funkcję. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu dziecko będzie bardziej zachęcone do podjęcia rękawicy.

Wygodne i praktyczne dziecięce buty do tenisa

Jak znaleźć odpowiednie buty do tenisa? Jest na to kilka sposobów. Najważniejszą funkcję, jaką powinny mieć to ich wygodna. Spód i podeszwa buta również powinny zawierać powłokę, która nie pozwala na ślizganie się po korcie. Częstym źródłem upadku są źle dobrane buty, których podeszwa niestety jest na tyle śliska, że dziecko nie może utrzymać równowagi przy bardziej gwałtownym ruchu. Często grając w tenisa ziemnego, możemy natknąć się na różne warunki pogodowe, które również będą się wiązały z możliwością poślizgu. Warto dołożyć wszelkich starań, aby buty jak najlepiej przylegały do powierzchni kortu. Należy również zwrócić uwagę do klasy ścieralności podeszwy. Dzięki temu unikniemy szybszego kupowania nowych butów dziecięcych do tenisa.

Dziecięce buty do tenisa powinny być również idealne dopasowane. Co to znaczy? Nie powinny być ani za małe, ani za duże. Ich rozmiar powinien być dokładnie taki, jaki nosi dziecko, dlatego bardzo ważne jest, aby przed zakupem przymierzyć buty. Wtedy obniżamy ryzyko wystąpienia otarć czy zsunięcia się buta ze stopy.

Jakich butów nie wybierać na pewno?

Nigdy, przenigdy nie ubieraj swojego dziecka w tenisówki! To jeden z najgorszych błędów, które popełniają osoby początkujące. Tenisówki często traktuje się jako buty na halę sportową, na drobne treningi czy na WF. Jednak dziecięce buty do tenisa nie powinny mieć tak płaskiej podeszwy. Dodatkowo należy pamiętać, że nie są to buty przeznaczone do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, a jedynie do spokojnych spacerów po chodniku. Trampki zostały wymyślone do mody ulicznej, nie na kort tenisowy.

Odpowiednio dobrane obuwie sportowe, jakim są dziecięce buty do tenisa, na pewno pomogą młodemu graczowi w osiągnięciu lepszych wyników.  Wyposażenie w postaci butów na pewno zapewni większe szanse na polubienie się z tym rodzajem aktywności sportowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here