Symbole narodowe, o których warto mówić dzieciom
Nawet najmłodsza grupa w przedszkolu, ma zajęcia poświęcone Ojczyźnie i symbolom narodowym. Przede wszystkim, warto zaznajomić dzieci z hymnem narodowym. Powinny one poznać melodię oraz słowa Mazurka Dąbrowskiego, a z biegiem lat powinny nauczyć się zwrotek na pamięć. W szkołach, podczas akademii bardzo często odśpiewuje się hymn, dzięki czemu uczniowie systematycznie sobie go utrwalają.
Barwy narodowe i flaga
Ponadto dzieci, powinny wiedzieć, jakie są barwy narodowe i jak wygląda flaga. Dobrym pomysłem, jest wspólne wykonanie kotylionów lub biało – czerwonych opasek. Poprzez proste prace plastyczne, dzieci uczą się patriotyzmu i kształtują postawy miłości do ojczyzny.
Nie mniej ważne jest godło. Białego orła powinny znać wszystkie przedszkolaki. Często gości on na ścianach budynków należących do różnych instytucji publicznych. Warto pokazać dzieciom ilustracje przedstawiające godło i omówić z nimi jego symbolikę. W ramach ciekawostki można, też opowiedzieć jak przez lata się ono zmieniało.
Aby zapoznać dzieci z symbolami narodowymi, które są tak bardzo ważna i szczególnie często przywoływane w okolicy Święta Niepodległości, warto zastosować różne metody. Można nauczyć je wierszyków, mówiących o patriotyzmie oraz różnymi technikami wykończyć biało – czerwone flagi i godło. Warto pamiętać o edukacji patriotycznej najmłodszych i budować w nich poczucie tożsamości narodowej. Miłość Ojczyzny to wielka cnota, o którą należy dbać i którą należy rozwijać.
Czytaj więcej na: https://okolicznosciowe.com.pl/blog/