Można się spierać o to, czy żyjemy dziś w bezpiecznych czasach. Jedni twierdzą, że to dawniej było zdecydowanie bardziej bezpiecznie, niż teraz. Przywołują przykłady sytuacji, kiedy dzieci same bawiły się na podwórkach i nikt się o nich nie obawiał.

Inni  zaś twierdzą, że dziś jest znacznie lepiej. Mamy do dyspozycji liczne gadżety elektroniczne, które ułatwiają kontakt z dziećmi. Mowa tu na przykład o zegarkach z lokalizatorem GPS z oferty dostępnej na stronie typu https://smartsafe.pl/. Są one doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy obawiają się gdy ich pociechy wychodzą z domu.

Możliwości zegarków z GPS

Taki gadżet ma sporo zastosowań – może być przydatny podczas wyjścia na podwórko, ale też dłuższych spacerów. Można go dać dziecku do szkoły, czy na zajęcia pozalekcyjne by mieć pewność, że znajduje się ono tam, gdzie planowało. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest funkcja telefonu – tak naprawdę to smartwatch, który będzie dla dziecka atrakcją samą w sobie. Pozwala na zapamiętanie do 10 numerów i nielimitowane rozmowy. Powiadamia też rodzica, gdy dziecko zdejmie zegarek telefon dla dziecka, lub opuści wyznaczoną strefę (np. plac zabaw).

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Warto uświadomić malucha o zagrożeniach, jakie mogą na niego czekać na zewnątrz. Przede wszystkim trzeba przekazać mu niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa. Podstawowa zasada to nierozmawianie z nieznajomymi! Dziecko w żadnym wypadku nie powinno podawać obcym swojego imienia, ani tym bardziej miejsca zamieszkania. Może to wiązać się z próbą kradzieży tego, co mamy w domu. Nie trzeba też wspominać o innych haniebnych zamiarach, jakie może mieć nieznajomy wobec naszego potomka. By chronić go przed zagrożeniami, należy rozmawiać o tym, co dzieje się zarówno w szkole, jak i poza jej murami. Być może już w samej szkole ktoś próbował nakłonić nasze dziecko do pójścia za nim, co powinno być dla nas alarmem i sygnałem, że dzieje się coś niedobrego. By jednak wiedzieć o każdym takim przypadku, trzeba mieć dobre relacje z dzieckiem. Te należy wypracowywać sukcesywnie, poprzez długie i szczere rozmowy o tym, co na co dzień nas otacza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here