W życiu naszych Maluchów przychodzi taki czas, że już nie jest tylko dosłownie przy cycku Mamy. Dziecko zaczyna zjadać również inne posiłki, dzięki czemu ma rozszerzone menu. Takie rozszerzanie diety czeka każdego Malucha. Od kiedy? To już jest zależne od samego Rodzica dziecka. Najważniejsze jednak, żeby odpowiednio przygotować się do tego czasu.

Oczywiście nie tylko w dobrze przygotowane papki (bo tylko na to dziecko może sobie na początku pozwolić), ale również w inne, bardzo przydatne akcesoria. Śliniaki to rzecz jak najbardziej obowiązkowa, bo jednak lepiej wyprać taką małą rzecz, a nie cały ubiór Waszej pociechy. Jednak na pewno przyda Wam się również odpowiednie krzesełko do karmienia. O ile na samym początku możecie próbować karmić Wasze dzieci na kolanach, to szybko możecie się jednak przekonać, że sami nie macie zapewnionej odpowiedniej swobody ruchów. Przy takim karmieniu na pewno przyda Wam się dwoje rąk, a nie tylko jedna ręka. Możecie spróbować karmić Waszą pociechę w bujaczku, jednak po jakimś czasie dziecko będzie za duże na niego. Więc prędzej czy później krzesełko na pewno pojawi się w Waszym domu. Tylko jakie krzesełko najlepiej wybrać?

Otóż wiele osób celuje w modele drewniane. Trzeba przyznać, że takie krzesełka są od wielu lat znane i cenione. Najpewniej sami byliście trzymani w takich krzesełkach, ponieważ są bardzo solidne i dziecko na pewno ich tak szybko nie zniszczy. Co więcej, to będą Wam na pewno służyły przez bardzo długi czas, ponieważ jak już dziecko wyrośnie z krzesełka to zamiast do karmienia będziecie mogli z niego zrobić osobne krzesełko stolik do chociażby rysowania. Są wśród nas jednak miłośnicy krzesełek plastikowych. I tutaj macie naprawdę bardzo duże pole do popisu, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli takich krzesełek. Niektóre są nawet z regulacją oparcia, jeżeli Wasze dziecko samodzielnie jeszcze nie siedzi. Inne tego nie mają, ale mają bardziej rozbudowany stoliczek, czy też bardziej wyściełane same krzesełko. Uważnie wybierajcie model dla swojego Malucha.

DREWEX – KRZESEŁKO DO KARMIENIA

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here