Zakup ubrań dla dzieci to problem przed którym stają wszyscy rodzice. Dziecko bardzo szybko rośnie i musimy mieć porządnie zaopatrzoną szafę aby w każdej sytuacji mieć w co ubrać dziecko. Sprawa nie jest taka prosta jaką się wydaje. Różne rozmiarówki, szerokości, długości, ceny… Wszystko to może przyprawić o zawrót głowy. Podpowiadamy gdzie można kupić fajne ciuchy dla dzieci i nie wydać przy tym majątku.

Ciuchy dla dzieci – 1 rok

Pierwsze 12 miesięcy życia to nie lada wyzwanie dla rodziców na każdej płaszczyźnie. Dziecko w tym okresie rośnie niezwykle szybko. Ubranie, które jeszcze niedawno było idealne po kilku miesiącach może już być za małe. Z tego powodu nie warto kupować z byt dużo ubrań gdyż mając za bardzo wyposażoną szafę może się okazać, że paradoksalnie niektórych ubrań dziecko nawet nie będzie miało okazji założyć i będziemy musieli je oddać, lub zostawić dla kolejnego dziecka jeśli takie planujemy.

Ubrania dla najmłodszych powinny być najlepszej jakości, tak by wytrzymać wielokrotne pranie. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że aby utrzymać odpowiednią higienę ubrania dla najmłodszych będziemy musieli często zmieniać i prać. Materiały z jakich są one wykonane oprócz wysokiej jakości muszą mieć takie cechy jak przewiewność i miękkość. Ubranka dla najmłodszych muszą być pozbawione jakichkolwiek guzików i innych małych elementów, które mogłyby zostać przez dziecko przypadkowo połknięte.

Im dziecko starsze tym więcej rożnych elementów garderoby mamy do wyboru. Dla najmłodszych idealne będą ubranka zapinane, których nie trzeba będzie wkładać przez głowę. Gdy dziecko bardziej podrośnie i zacznie raczkować możemy już decydować się na bardziej klasyczne ubrania zakładane przez głowę. W tym okresie rośnie koordynacja ruchowa maluchów i łatwiej jest nam założyć tego typu ubrania.

Gdzie kupić ciuchy dla dzieci?

Jeśli chodzi o dostępność ubrań dla dzieci to mamy tu szerokie pole do popisu. Istnieje mnóstwo sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży ubrań dla najmłodszych. Znajdziemy jer w każdej niemal większej galerii handlowej w dużym mieście. Posiadają bogatą ofertę dla dzieci w każdym wieku: od wieku niemowlęcego aż do kilkunastu lat życia. Robiąc zakupy w takich sklepach często możemy natknąć się na inne matki robiące zakupy i wymienić z nimi doświadczenia. Swoją radą służą także pracownicy sklepu, których możemy zapytać o wszystko.

Oprócz sklepów stacjonarnych mamy możliwość zrobienia zakupów w wielu sklepach internetowych. Powstały sklepy, które sprzedają tylko odzież i inne artykuły dla najmłodszych. Kupując jednak ubrania w internecie musimy jeszcze dokładniej sprawdzać rozmiarówkę by uniknąć nieporozumień związanych z niepasującymi ubraniami. Można je oczywiście zwrócić bez ponoszenia dodatkowych kosztów, lecz jest to czasochłonne i niewygodne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here