Wózek z gondolą – jaki pojazd sprawdzi się najlepiej?

0
1406

Wózek z gondolą to pierwszy pojazd, w którym świat zaczyna poznawać nowonarodzone dziecko. Zazwyczaj jest to również pierwszy zakup rodziców, którzy przygotowują wyprawkę. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas oględzin i zakupu wózka.

Wózek z gondolą – wymiary gondoli

Wybierając wózek dla pociechy należy przeanalizować kilka elementów. Po pierwsze trzeba przyjrzeć się rozmiarom gondoli. Mowa tu o przestrzeni wewnątrz, w której będzie funkcjonowało dziecko. Jak się okazuje każdy producent ustala swoje wymiary. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup gondoli, która ma ok 80 cm. Choć niektórym może się to wydawać dużo, to należy pamiętać o kilku sprawach. Pierwszą z nich jest pora roku, w której noworodek przyjdzie na świat. Jeśli będzie to okres jesienno-zimowy to w gondoli musi się zmieścić dziecko w kombinezonie, kołderka lub/i kocyk. To wszystko potrzebuje dodatkowego miejsca. Po drugie, szacowana waga noworodka. To bardzo ważna informacja, ponieważ rozmiary dziecka warunkują okres, w którym będzie mogło ono podróżować w gondoli. Po trzecie, rzeczy wożone razem z maluchem. Tak to już jest, że na początku dziecko nie potrzebuje zbyt wiele, ale wraz z mijającym czasem pojawia się coraz więcej potrzeb. W związku z tym do gondoli wkładane są pieluszki, kocyki, grzechotki, smoczek w etui, butelka z wodą, czy herbatka i tym podobne przedmioty. Na to również potrzeba miejsca. Właśnie z tych względów powinno się decydować na jak najdłuższą i najszerszą gondolę.

Wózek z gondolą – udogodnienia

Wymiary gondoli to oczywiście nie wszystko na co należy zwracać uwagę. Kolejną sprawą są wszelkiego rodzaju regulacje. Mowa tutaj o przedłużaniu daszka ochraniającego przez nadmiernym słońcem, a także wiatrem, czy deszczem. Dodatkowym atutem jest możliwość rozsunięcia obudowy i ujawnienia siateczki, która zapewnia wentylację podczas wysokich temperatur. Sprawdzają się również dokładane parasolki, które jednak znacznie bardziej przydają się w spacerówkach. Niezastąpiona jest również możliwość regulacji rączki do prowadzenia jak i kąta nachylenia oparcia dziecka. Wraz ze wzrostem, maluch coraz chętniej spogląda na świat, warto mu wówczas nieco podnieść oparcie (wszystko w granicach bezpieczeństwa). Z tego rodzaju kwestiami można zapoznać się na stronie sklepów takich jak https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-same-gondole/308. W takim miejscu można sprawdzić także ogólne gabaryty wózka, a także możliwości składania stelaża. Koniecznie trzeba szukać jeszcze informacji na temat amortyzacji i jakości kół. Wszystkie te elementy wpływają na komfort podróżowania dla dziecka i prowadzenia dla opiekuna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here