Fotelik Cybex Sirona – model dla wymagających

0
1662

Bezpieczne przewożenie dziecka w aucie powinno być rzeczą nadrzędną każdego rodzica –kierowcy. Nie wystarczy pierwszy lepszy fotelik, o którego konieczności posiadania mówią przepisy. Potrzeby jest model, który zarówno będzie bezpieczny, funkcjonalny, jak i wygodny dla małego użytkownika. Godny polecenia w tym zakresie jest fotelik Cybex Sirona, który należycie spełnia wszystkie te czynniki.

Niemiecka precyzja i solidność

Firma Cybex jest niemiecką marką, która jako jedna z niewielu w swoim asortymencie produktów posiada foteliki z dwóch grup, w tym także takich, które można stosować tyłem do kierunku jazdy. Opracowanie takiego rozwiązania stało się wynikiem obserwacji, z których jasno wynikało, że w przypadku czołowego uderzenia dziecko niemal wylatuje z fotelika. Cybex zatem postanowił zaprojektować taką konstrukcję, która eliminowałaby te niebezpieczne skutki, produkując właśnie modele do przewożenia tyłem do kierunku jazdy. Wówczas ewentualne zderzenie powoduje, że siła oddziaływania na dziecko jest rozkładana równomiernie na oparciu, co nie pozostaje obojętne na odciążeniu szyi, głowy oraz ramion. Poza tym, nie ma możliwości, aby malec wypadł z takiego fotelika, nawet jeśli byłoby zapięte zbyt luźno pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa.

Fotelik Cybex Sirona – w czym tkwi jego funkcjonalność?

Producent zaprojektował model, który skutecznie zastępuje dwa foteliki, zarówno nosidełko, jak i pierwszy fotelik, co dla wielu rodziców może nie być takim oczywistym faktem, ponieważ Sirony w przeciwieństwie do klasycznych nosidełek, nie posiadają charakterystycznego pałąka. Niech jednak nie zwiedzie nikogo jego brak, albowiem fotelik Cybex należycie spełnia swoją rolę, w szczególności jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie mocno uniesione boki oparcia chroniące główkę niemowlęcia, a także dodatkowy zagłówek. Co więcej, posiada wielostopniową regulację wysokości podparcia głowy, co sprawia, że maluszek zawsze ma taką ochronę, jakiej potrzebuje – bez względu od posiadanego wzrostu. Wraz z wiekiem, fotelik Cybex Sirona przekształca się w fotelik grupy 1, którego charakterystycznym elementem jest obecność poduszki zastępującej pasy, która pochłania siłę oddziaływania na ciało dziecka w razie ewentualnego zderzenia lepiej niż tradycyjne pięciopunktowe szelki.

Możliwość obracania

W foteliku Cybex Sirona zastosowano system swobodnego obracania fotelika w zakresie 180 stopni, co znajduje bezpośrednie przełożenie na komforcie i wygodzie wkładania i wyciągania dziecka.

Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137313-Cybex.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here