Pierwszy wyjazd dziecka na kilkudniową wycieczkę szkolną lub na zieloną szkołę to zawsze spory stres dla jego rodziców. Warto jednak pamiętać, że tego typu wydarzenie jest dobrą okazją do nauki samodzielności i prawdziwym sprawdzianem dotychczas zdobytych przez dziecko umiejętności. Jedną z nich jest umiejętność samodzielnego pakowania się, w czym niezwykle pomocne są odpowiednio skonstruowane walizki dla dzieci. Jaki model tego typu sprzętu wybrać?

Popularne modele walizek dziecięcych

Na rynku akcesoriów podróżnych znajdziemy całą gamę produktów stworzonych z myślą o szczególnych potrzebach małych odbiorców. Są to przede wszystkim pięknie zdobione walizki i plecaki, które często wyposażone w dodatkowe kółka i rączkę ułatwiającą ich transport na większych dystansach. Do najczęściej wybieranych modeli podróżnych walizek dla dzieci zalicza się tekstylne plecaki z podwójnym stelażem, teleskopową rączką i kółkami. Tego typu konstrukcji zapewniają możliwość prowadzenia plecaka po ziemi, a dzięki zainstalowanym uszom również w sposób tradycyjny, na plecach. Popularne są również tradycyjne modele walizek o sztywnej konstrukcji, z dwoma lub czterema kółkami, z wysuwanym uchwytem do prowadzenia po ziemi i przynajmniej z dwiema wewnętrznymi komorami, które pozwalają na wygodne posegregowanie przewożonych rzeczy. Walizki dla dzieci zwykle zdobione są atrakcyjnymi motywami graficznymi, które mogą przybrać formę kolorowego nadruku lub przestrzennej dekoracji 3D.

O jakich funkcjach pamiętać?

Porządnie wykonana walizka dziecięca powinna oferować nie tylko odpowiednio dużą przestrzeń na bagaż, ale także gwarantować łatwość obsługi, tak by dziecko nie miało problemu z jej prowadzeniem czy rozpakowaniem. W przypadku kilkudniowych wycieczek dziecko musi zabrać ze sobą nie tylko bieliznę na zmianę, ale i odzież wierzchnią, dodatkowe buty, kapcie, piżamę, ręcznik, przybory higieniczne, a w przypadku zielonej szkoły również zeszyty i książki. Na takie wyjazdy potrzebna jest zatem pojemna walizka. Dobrze, jeśli jest ona wyposażona w płynnie chodzące kółka, najlepiej w cztery kółka, co zapewni większą stabilność podczas jej prowadzenia. Walizka powinna być również wyposażona w wysuwaną rączkę o regulowanej długości, dzięki czemu dziecku będzie łatwiej ją za sobą ciągnąć. Markowe walizki dla dzieci zwykle wyposażone są w płynnie działające zamki błyskawiczne, niekiedy także w zamek szyfrowy i wewnętrzne komory ułatwiające segregację przewożonych rzeczy. Najlepiej wybrać model o niskiej wadze i wymiarach dostosowanych do wzrostu dziecka.

[Głosów:5    Średnia:1.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here