Ciąża to niezwykły czas dla każdej pary. To radosny czas oczekiwania na pojawienie się nowego członka rodziny. Zwieńczeniem tego etapu jest poród. Aby przebiegł szczęśliwie i mniej stresująco, można się do niego odpowiednio przygotować.

Podstawowe informacje

Miejscem w którym możemy uzyskać kompleksowe informacje na temat ciąży, porodu i połoguszkoły rodzenia. Z uczestnictwa w spotkaniach w takiej szkole płynie szereg korzyści. Kursy i warsztaty organizowane przez takie placówki pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy. Począwszy od przebiegu ciąży, możemy się dowiedzieć kiedy zacząć opiekę u specjalisty (położnej lub lekarza) i jak powinna ona wyglądać. Ponadto możemy uzyskać informacje na temat diety w tym okresie. Pamiętajmy, że spożywane odtąd posiłki służą nie tylko mamie, ale i dziecku! Ciąża to także częsty czas zmian nawyków żywieniowych, warto zatem zadbać, aby były to zdrowe nawyki. W szkole rodzenia możemy rozwiać wszelkie wątpliwości na temat mitów związanych z karmieniem piersią oraz co bardzo ważne, zapoznać się ze szczególnymi prawami, jakie posiadają kobiety w ciąży.

Dlaczego warto?

Uczestnictwo w szkole rodzenia to wartościowe doświadczenie zarówno dla przyszłej mamy jak i taty. Przyszli tatusiowie mogą dowiedzieć się wielu ważnych informacji, jak np.:

  • poznać procedury obowiązujące w szpitalu
  • dowiedzą się jak zachowywać się podczas porodu
  • poznać naturalne metody łagodzenia bólu porodowego
  • przewijać i kąpać noworodka
  • poznać innych ojców, którzy zmagają się z podobnymi obawami

Lista korzyści płynąca z uczestnictwa w szkole rodzenia w Lublinie jest jeszcze dłuższa dla mam. Na zajęciach można dowiedzieć się m.in. tego co czeka na sali porodowej, jak pokonać strach związany z porodem, kiedy udać się do szpitala. To także dobre miejsce na nawiązanie nowych znajomości, wymiany doświadczeń.

Przygotuj się do porodu krok po kroku

Zwyczajowo kursy w szkole rodzenia podzielone są na poszczególne etapy. Kurs rozpoczyna się najczęściej od spotkania na temat przygotowania do pobytu w szpitalu. Dowiemy się co należy spakować, jaka jest w tym czasie rola ojca, poruszana jest także kwestia aktywności fizycznej. Następnie omówione mogą zostać zagadnienia aktywnego przygotowania do porodu (ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne itd.). Zdobędziemy wiedzę na temat objawów samego porodu, jego przebiegu, znieczulenia, kwestii porodu naturalnego a cesarskiego cięcia. Podczas kursu na pewno omówione zostaną także pozycje wertykalne w porodzie aktywnym. Kursy poruszają także zagadnienia karmienia piersią, możliwych trudności z tym związanych. Osobne warsztaty poświęcone są pielęgnacji i kąpieli noworodka, jak też jego okresom przejściowym, szczepieniom. Kurs zamyka moduł poświęcony połogowi.

Głowa do góry!

Jak widzimy istnieje mnóstwo informacji na które należy zwrócić uwagę w tym czasie. Aby przeżyć ten czas szczęśliwie i w pełni cieszyć się tą sytuacją, skorzystajmy z oferty szkoły rodzenia w Lublinie czekajacnacud.pl. Pozwoli ona na odpowiednie przygotowanie i tym samym czerpanie pełni szczęścia z cudownego momentu powiększenia rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here