Od czego najlepiej jest zacząć otwarcie biznesu? To, jak zrobić do krok po kroku zdradza Seth Godin, jest to jeden z najbardziej szanowanych specjalistów do spraw marketingu. Jeżeli mamy pomysł na biznes oraz idealnie ułożony biznesplan możemy brać się do działania. No właśnie, ale co to znaczy zabrać się do działania? Sprawdź co radzi Seth Godin, aby Twój pomysł dotyczący nowego biznesu się ziścił. Oto 5 przydatnych wskazówek, które radzi światowej sławy marketer. Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/nowy-biznes/

1. Sprzedawaj z ludźmi, a nie przy ich okazji

Seth Godin, nie pozostawia nam namysłów: ,, My, marketerzy, jesteśmy samolubnym i, kłamliwym, krótkoterminowymi szumowinami. Uważamy, że naszym zadaniem jest manipulowanie ludźmi podczas marketingu.” To właśnie dlatego lepiej jest być innym. Godin namawia nas do zmiany perspektywy. Musimy włączyć ludzik w proces tworzenia produktu oraz wprowadzenia go na rynek.

2. Skoncentruj się na możliwie najmniejszej grupie odbiorców

Z pozoru rada wydaje się niejasna. Według sławnego marketera dowiemy się, że: ,, prawdopodobnie masz pomysł na produkt lub usługę, w którą chcesz zaoferować; teraz nadszedł czas, aby wybrać dziesiątkę, kim są ludzie, którzy skorzystają najbardziej na użytku twojego produktu bądź usługi”. Seth Godin Proponuję aby możliwie zmniejszyć grupę swoich odbiorców.

3. Stwórz niezwykły produkt

Podpunkt ten jest to oczywistość. Jednak bardzo często przedsiębiorcy o tym zapominają. Skupiają się na sprzedaży przeciętnych produktów, tylko i wyłącznie w celach zarobkowych. Bardzo szybko okazuje się jednak, że nie warto o nich nawet nikomu wspominać. Chodzi jednak o to, aby produkt, był taki, że klienci nie będą po prostu mogli bez niego żyć. Wielu z nas założyło konto na Facebooku oraz Instagramie, ponieważ usłyszeliśmy o tych platformach od znajomych, a nie z reklamy telewizyjnej. Starajmy się zatem, aby nasz produkt był na tyle funkcjonalny, oraz pomocy, aby wszyscy o nim mówili. 

4. Stwórz obfitość zaufania

Jeżeli mamy tylko jeden tysiąc dolarów do wydania, to nie zalejemy mediów reklamami dotyczącymi naszego produktu. Zamiast tego lepiej jest udostępnić taką reklamę gratis. Każdy zainteresowany wówczas będzie mógł sięgnąć po informacje o naszym produkcie. Jeżeli przedmiot strona przypadnie kupującym do gustu, co przekażą o nim wieźć innym osobom. Będzie to bowiem informacja zwrotna, co należy poprawić, a co w produkcie jest najlepsze.

5. Zaryzykuj i zakręć kołem

Jeżeli jesteś przed otwarciem nowego biznesu, to z pewnością wiesz że czeka cię dużo pracy. Sekret polega jednak na tym, aby robić swoje, a dzięki temu dojść na szczyt. Staraj się ustalić harmonogram pracy, oraz co co będziesz robić codziennie, aby zrealizować swój plan w stu procentach. Po prostu realizuj swoje założenia zgodnie z harmonogramem, oraz zaufaj procesowi, sukces przyjdzie sam z czasem.

Zobacz też: http://szansadzieciom.pl/freelancing/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here